banner32

Esenyurt satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Esenyurt, İstanbul’un en kalabalık aynı zamanda metrekare fiyatı en düşük ilçesi olarak dikkat çekiyor. Son yıllarda emlak sektörünün yıldızı parlayan ilçelerinden Esenyurt’ta yeni projeler giderek artıyor.

Esenyurt satılık daire fiyatları son bir yılda ne kadar arttı?

Ev sahibi olmak isteyenlerin yakından takip ettiği yerlerden Esenyurt, hızla büyümeye devam ediyor. İlçede fiyatların uygun ve yeni konut sayısının ağrılıkta olması gayrimenkul yatırımcılarının ilgisini çekiyor. Ulaşım olanaklarının fazla olduğu Esenyurt, gelişmekte olan bölgeler arasında yer alıyor. Peki, Esenyurt satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar arttı? Esenyurt satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Esenyurt emlak piyasası hakkında bilinmesi gerekenler:

Esenyurt satılık daire fiyatları son bir yılda yüzde 0.62 arttı!

Emlak sektöründe son yıllarda adından söz ettiren Esenyurt’un başlıca avantajları arasında metrekare fiyatının düşük, ulaşım imkânlarının fazla ve üniversitelere yakın bir lokasyonda yer alması geliyor.  Ev sahibi olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği İstanbul ilçelerinden Esenyurt’ta satılık daire fiyatları yakından takip ediliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.62 arttı. Esenyurt ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 1.929 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 16 yıl olarak hesaplanıyor. Esenyurt satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için 144 bin 707 TL ile 241 bin 200 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı ise 192 bin 942 TL olarak gösteriliyor.

Esenyurt kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, üniversitelere yakın bir lokasyonda bulunan Esenyurt kiralık daire fiyatları gayrimenkul yatırımcıların ve öğrencilerin yakın merceğinde. Bölgede ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı minimum 773 TL, maksimum 1.289 TL aralığında gösterilirken, ortalama kira fiyatı ise 1.031 TL olarak ölçümleniyor.

Esenyurt konut projelerine ilgi artıyor!

Esenyurt’ta markalı konut projeleri giderek artıyor. Konut projelerinde yürüyüş parkuru, spor salonu, çocuk oyun parkları gibi sosyal donatılara yer verilmesi bölgeye olan ilgiyi artırıyor. Esenyurt konut projelerinde daire fiyatları 170 bin TL ile 1 milyon arasında değişiyor.

Esenyurt’un konutta kazandıran mahallesi: Talatpaşa

Esenyurt’ta satılık konut fiyatı en çok artan mahallelerinin başında Talatpaşa geliyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Talatpaşa satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.21 artış gösterdi. Talatpaşa Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 1.942 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 17 yılı buluyor. Talatpaşa’da satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 145 bin 669 TL ile 242 bin 800 TL arasında değişiyor.

Ø  Esenyurt satılık daire ilanlarını yakından görüntülemek istiyorsanız tüm Esenyurt satılık daireler için tıklayın!

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35