banner25

Başakşehir'de Binlerce Öğrenciyle Paintball Turnuvası

Başakşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Gençlik Oyunları kapsamındaki Paintball Turnuvası’nın finali için Başakşehir Spor Parkı’ndaki halı saha paintball sahasına dönüştürüldü. Etrafı izleyenler için ağlarla kaplanan sahaya, oyuncuların siper olarak kullanması için konteyner ve variller yerleştirildi.

Başakşehir'de Binlerce Öğrenciyle Paintball Turnuvası
 Finallerde mermi yağmuru

Sahaya ilk olarak kızlar üçüncülük maçı için Başakşehir Anadolu Lisesi’nden “İsimsizler” takımıyla, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Anadolu Lisesi’nden “Yıldızlar” takımı çıktı. Karşılıklı atışlarla birbirlerini vurmaya çalışan takımlardan “İsimsizler” takımı galip gelerek üçüncü olmayı başardı. Erkekler üçüncülük maçında ise Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi’nden “Korpi Özel Harekat” ile TOKİ Kayaşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nden “Karakartallar” takımı karşılaştı. Kazanan takım “Karakartallar” oldu.
Başakşehir Times Haber Merkezi/Hüseyin Çetiner

Yoğun atıştan başlarını kaldıramadılar

Finaldeki iki karşılaşmada ise refleksi daha iyi olan kazandı. Takımlar karşılıklı yoğun atışlarla birbirlerini saf dışı bırakmaya çalıştı. Kızlar finalinde Başakşehir Güzel Sanatlar Anadolu Lisesi’nden “Yüzük Kardeşliği” takımı, rakibi Yavuz Sultan Selim Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden “Friendship” takımını yenerek şampiyon oldu. Erkekler finalinde ise Başakşehir Anadolu Lisesi’nin “Dosya” isimli takımı, Özel Bahçeşehir Final Akademi Okulları’nın “Faytoncular” takımını mağlup ederek şampiyonluğa uzandı.

Başkan Kartoğlu’ndan tam isabet

Turnuvanın sonunda dereceye giren takımlarla şampiyon takımlar, kupalarını Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun elinden aldı. Takımlar tören tamamlanınca bir araya gelerek Başkan Kartoğlu ile birlikte poz verdi. Kupa töreninin ardından Başkan Yasin Kartoğlu da gösteri atışı yaptı. Bir varilin üzerine yerleştirilen plastik su bardağını metrelerce uzaktan tam isabet vuran Başkan Kartoğlu, keskin nişancılığıyla turnuvaya katılan öğrencilerden alkış aldı.,
Kaynak: Başakşehir Times Haber Ajansı

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35