banner32

Özgür Özel : Türkiye’de Neler Olduğunu Anlattı

CHP Başakşehir ilçe Başkanlığının İkitelli ESKOP Sanayi sitesinde düzenlemiş olduğu Türkiye’de neler oluyor ? Başlıklı toplantının konuşmacısı CHP Grup başkan vekili Manisa Milletvekili Özgür özel oldu.

Özgür Özel : Türkiye’de Neler Olduğunu Anlattı
Programın açılış konuşmasını  CHP Başakşehir İlçe Gençlik kolları başkanı Eray Beyazel yaptı. Beyazel açılış konuşması için Özgür Karabat'ı sahneye davet etti.

İşte Karabat’ın konuşması .

Değerli Basın Mensupları;

CHP Başakşehir İlçe Başkanlığının organize ettiği “Türkiye’de Neler Oluyor” konulu panel, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul milletvekili Sibel Özdemir‘in katılımı ile gerçekleşti. Büyük bir katılımın sağlandığı toplantıya, İYİ Parti ve ÖDP’nin Başakşehir İlçe Başkanları ile çok sayıda muhtar ve sivil toplum örgütünün temsilcilerinin katıldı.

Panelin açılışını yapan CHP Başakşehir Gençlik Kolları Başkanı Eray Beyazel, açılış konuşmasını yapmak üzere CHP Başakşehir İlçe Başkanı Özgür Karabat’ı kürsüye davet etti.

İlçe Başkanı Özgür Karabat konuşmasında, ülke gündemini meşgul eden baskıcı rejime karşı demokrasi mücadelesi verilmesi gerektiğini, ancak mücadelenin sadece demokrasi alanında değil, ekonomik politikalar üreterek de yapılması gerektiğini vurguladı.

İşsizliğe, ekonomik göç ve beyin göçüne değinen Özgür Karabat, demokrasi mücadelemizin yanında, ekonomik kriz ve yaşanan bu çıkmazlarla mücade edilmesinin gereğini de vurguladı.

Cumhuriyet’in kurucu değerlerini hatırlatan Özgür Karabat, vatan mücadelesinin hiçbir şart altında bırakılamayacağını belirtti. Seçim güvenliğine değinen Karabat, ohal sürecinde seçime gidilemeyeceğini, oylara sahip çıkmak adına, gerekirse sahaya inip hakemi yeneceğiz dedi.

Sözlerini İstiklal Marşının ilk kelimesi olan “Korkma”  ile tamamlayan Karabat, korkmadan mücadele edeceğini belirtti.

Özgür Karabat’tan sonra kürsüye çıkan Özgür Özel, konuşmasına Başakşehir’in sorunlarından bahsederek başladı. İlçenin sorunları hakkında bilgi sahibi olduğunu, tüm çabaları yakından izlediğini ve takipçisi olduğunu belirten Özel, seçimlerde İstanbul’un alınmasında Başakşehir’in öneminden bahsetti.

Şehitlerimiz üzerinden siyaset yapan mevcut iktidar ve içine girdiği ittifakın, beklediği oya erişemediği için baskın seçime gidemediğini, oylarından emin olsa çoktan seçime gideceğine değinen Özel, parlamenter demokrasinin ve kuvvetler ayrılığının saray rejimi tarafından tehdit edildiğini beyan etti. 16 Nisan referandumunda, halkın Cumhuriyete ve Demokrasiye sahip çıkma mücadelesinin, çalınan oylara rağmen parlamenter demokrasi rejiminin yıkılamayacağını saray rejimine çok sert bir şekilde hatırlattığını beyan eden Özel, 16 Nisan referandumu köprüden önce son çıkış olarak düşünülürken, halkın mücadelesi ile 2019 seçimleri ile yeni bir çıkış yolu açıldığını belirtmiştir.

Saray iktidarının insanları ayrıştırmak ve ayrılık alanı oluşturmak için toplumu böldüğünü ve kutuplaştırdığını, bu şekilde siyaset yaparak seçim kazanma hırsına girdiğini beyan eden ÖZEL, sarayın bu bölücü siyaset anlayışının aksine, CHP’nin bütünleyici siyaset anlayışı ile halkın tekrar iktidara geleceğini belirtmiştir.

Seçim güvenliği konusunda önemli açıklamalarda bulunan Özel, CHP’li sandık görevlileri için seçimlerden önce tatbikat yapacaklarını, sandık görevini yerine getirmeyenlerle seçimlerde çalışmayacaklarını belirtmiş ve sandık güvenliğinin üzerinde durulması gereken önemli bir konu olduğunun üstüne basmıştır.

Özel, “Seçimi saraya gidip oturmak, saltanatın nimetlerinden faydalanmak için istemiyoruz. Seçimi biz kazandığımızda sarayı TÜBİTAK’a devredeceğiz, Muğla’da yaptırılan yazlık sarayı ise kimsesiz çocuklar için yaz kampı olarak kullanacağız dedi.

Sözlerine, Afrin operasyonunu ile devam eden Özel, “Ordumuz Afrin’de. Mustafa Kemal’in Askerleri, Mehmetcik’lerimiz orada canla başla mücadele ediyor. Şehit olanların hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Ama keşke Mustafa Kemal’in sözleri dinlenseydi. Komşularımızın toprak bütünlüğüne müdahale edilmeseydi” diyerek devam etti.

Türkiye’nin bir gökkuşağı gibi her rengin bir arada ama birbirine karışmadan yönetilebileceğini belirten Özel, umudunun çok yüksek olduğunu, “Ben kendi adıma seçimleri alacağımızdan eminim” sözleriyle ifade etti.

Özel partinin Cumhurbaşkanı adayı konusunda isim vermedi. Ancak yeni bir ‘Ekmeleddin vakası’ yaşanmayacağı konusunda güvence verdi.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35