banner32

Başakşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitlerini Ölümsüzleştirdi

Başakşehir Belediyesi, 15 Temmuz 2016’da FETÖ mensuplarının hain darbe girişiminde şehit olan 251 kahramanın ismini “15 Temmuz Şehitler Anıtı” ile ölümsüzleştirdi.

Başakşehir Belediyesi 15 Temmuz Şehitlerini Ölümsüzleştirdi
Başakşehirlilerin buluşma noktası olan Sular Vadisi’nin girişinde yapılan 15 Temmuz Şehitler Anıtı, 140 metrekarelik bir alanda 7 metre yüksekliğinde inşa edildi.

Tasarımı Başakşehir Belediyesi personeli Heykeltıraş Ahmet Şentürk tarafından yapılan anıt, fibrebeton kullanılarak imal edildi. 15 Temmuz şehitlerinin isimleri ise mermerle kaplanan duvarda yer alıyor.

Anıtta, gaziler ve meydanlara koşan halk da unutulmadı. 15 Temmuz Anıtı’nda dikkat çeken en önemli unsurlarından biri olan paletler, hainler tarafından yaralanan gaziler ve darbeci hainlere geçit vermeyen milletin şanlı direnişini simgeliyor.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin’in yanı sıra 15 Temmuz akşamı tankların egzozlarını elbiselerle tıkayarak havalimanına ulaşmasını engelleyen kahramanlar Danyal Şimşek ve Mehmet Şükrü Kıntaş’ın katılımıyla gerçekleştireceğimiz açılış töreninde sizi de aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Tarih: 15 Temmuz 2018, Pazar
Saat: 21.00
Yer: Sular Vadisi Vadi Center önü/Başakşehir 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35