banner29

Sağlığın şehri Başakşehir’de yapımı tamamlanan Ahmet Balamir Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile sağlığın merkezi haline gelen Başakşehir'de hizmet kalitemizi diama bir üst seviyeye çıkartıyoruz.” dedi.

Sağlığın şehri Başakşehir’de yapımı tamamlanan Ahmet Balamir Aile Sağlığı Merkezi hizmete açıldı.

 

Kültür sanat, spor ve teknoloji yatırımlarıyla yerel yönetimlere örnek ve öncü olan Başakşehir Belediyesi, sağlık alanındaki liderliğini de açık ara sürdürüyor. Yeni yatırımlarla sağlık altyapısı sürekli güçlenen Başakşehir’de aile sağlığı merkezlerine yenileri ekleniyor. Güvercintepe Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Ahmet Balamir Aile Sağlığı Merkezi, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’nun katılımıyla hizmete açıldı.

“Sağlık altyapımızı her geçen gün güçlendiriyoruz”

Sağlığın şehri Başakşehri’de yatırım halkalarına bir yenisini daha ilave ettiklerini belirten Başkan Kartoğlu, “Tarihten gelen sağlığın merkezi olma geleneğimizi, Türkiye Yüzyılı’nda da kararlı ve emin adımlarla sürdürüyoruz. Yeni aile sağlığı merkezlerimizle sağlık altyapımızı her geçen gün güçlendiriyoruz. Bugün sağlık yatırımlarımıza bir yenisini daha eklemenin haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Hizmete aldığımız Ahmet Balamir Aile Sağlığı Merkezimiz şehrimize ve komşularımıza hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner 

Birinci basamak sağlık hizmetleri verilecek

Çam ve Sakura Şehir Hastanesi ile sağlığın merkezi haline gelen Başakşehir'de hizmet kalitesini diama bir üst seviyeye çıkardıklarını ifade eden Başkan Kartoğlu, “Başakşehir Belediyesi olarak en büyük zenginlik sağlığımız için imkânlarımızı seferber ediyor, gerekli tüm adımları atıyoruz. Ahmet Balamir Aile Sağlığı Merkezi’nde muayene odalarının yanında aşı - bebek izleme, gebe izleme, emzirme ve aile planlama odaları yer alıyor. Başakşehirli komşularımız, hastaneye gitmeden, birinci basamak sağlık hizmetlerinden kolayca faydalanabilecek.” şeklinde konuştu.

Törende konuşan hayırsever iş insanı Ahmet Balamir de toplum sağlığının önemine işaret etti. Balamir, “Ülkemizin sağlık yatırımlarına bir nebze de katkımız olduysa ne mutlu bizlere. Her şeyin başı sağlık diyoruz. Ülkemize nice yatırımlar kazandırmak ümidiyle.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı ( İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35