banner25

Gönülden Gönüle Neşet Ertaş Şarkıları

Başakşehir Belediyesi Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde Gönülden Gönüle Neşet Ertaş Programı ile usta ozanın türküleri söylendi.

Gönülden Gönüle Neşet Ertaş Şarkıları
Bozkırın Tezenesi, türkülerin ustası Neşet Ertaş, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde İstanbul’un dört bir yanından gelen sevenleri tarafından anıldı. Türkülerinin gönülden dillere ulaştığı sanatçının birbirinden güzel eserleri keyifle dinlendi.

Sunuculuğunu Melis Akçay’ın yaptığı anma programında, sırasıyla sahneye çıkan Burhan Ertaş , Bayram Bilge Tokel, Gülay ve Necdet Kaya sanatçının ‘Neredesin Sen’,’ Cahildim’, ‘Niye Çattın Kaşlarını’, ‘ Kova Kova’,’Yanıyorum’, ’Yalan Dünya’, ’Nar Tanesi’ gibi sevilen eserlerini seslendirdiler.

Türküler Dillerden Yüreklere Taştı…
Notalarıyla, sesleriyle Anadolu’nun dört bir yanına uzanan eserleri seslendiren sanatçıları, türkü dostları yalnız bırakmazken; hep bir ağızdan söylenen türkülerde, Anadolu’nun neşesi hüznü, sevdası ve özlemi, dillerden yüreklere doldu taştı.

Geceye renk katan sanatçılar, Burhan Ertaş, Bayram Bilge Tokel, Gülay ve Necdet Kaya ilk defa geldikleri Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’ni çok beğendiklerini dile getirirken, alkışlar eşliğinde uğurlandılar.… 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35