banner29

Güvercintepe’de kötü kokular geliyor

Güvercintepe ‘de iş yapan bazı mimarlık firmaları ve belediye arasında büyük bir sürtüşmenin yaşandığı ve bu sürtüşmeden dolayı bir çok vatandaşın mağdur olduğu ile alakalı ihbarlar geliyor.

Güvercintepe’de kötü kokular geliyor
 

Gelen İhbarlar Zafer ve Kozbey Mimarlık’a ayrımcılık olduğu yönünde

Haber ihbar hattımıza gelen ihbarlarda Zafer Mimarlık ve Kozbey Mimarlık’ın yaptığı bazı projelerde kot farkı olmayan yerlere kot verildiği ve imar’dan sorumlu  Başakşehir Belediye başkan yardımcısı Bedri Sinangül’ünde  bu projelere onay verdiği ancak daha sonra  başkan yardımcısının sanki tek suçlu proje sahipleriymiş gibi sizin artık işiniz yapılmayacak dediği iddiaları ile alakalı haber ihbar hattımıza çok sayıda başvuru oldu.

Telefon ile yaptığımız görüşmede firma idarecileri daha sonra açıklama yapacağız dediler

Yoğun olarak gelen ihbarlardan sonra adı geçen iki firmayı telefon ile arayarak eğer iddia edildiği gibi kot farkı verilmeyen yerde kot farkı verilmişse budara tek kusurlu firma olara siz değilsiniz imza atan imar müdürü ve imar’dan sorumlu başkan yardımcısının da hata ve kusur olduğu halde bundan sonra sizin belediyedeki işleriniz yapılmayacak tavrının hatalı ve yanlış olduğunu söylediğimiz şirket yetkilileri yaşandığı iddia olunan durumu  ret etmediler. Belediye yetkililerine hata ve yanlış  olan bir şey var ise yeni bir proje yaparak hatayı düzeltebileceklerini ifade ederek şu an Belediye yönetimi ile müzakerelerimiz devam ediyor. Gerekirse daha sonra kamuoyuna ve basına açıklama yapacağız dediler.

Bizde 05.03.2016 tarihi saat 13.01 der belediyenin 444 0 669 numaralı çağrı merkezini arayarak Bedri Sinangül’ün bu iddialar ile alakalı açıklaması olup olmayacağını sorduk iki gün bekledikten sonra haberimizi yayınladık.

Kaynak:İstanbul Times  Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35