banner25

Yuvam Bahçeşehir Evleri Satışa Çıktı! Yuvam Bahçeşehir Evleri Konut Fiyatları

İstanbul Başakşehir'de hayata geçirilen Yuvam Bahçeşehir Evleri satışa çıkarıldı. Projeden ev sahibi olmak isteyenlere 0,64 vade oranı, yüzde 5 peşinat ve 120 aya kadar 2.700 liradan başlayan taksit imkanı sunuluyor.

Yuvam Bahçeşehir Evleri Satışa Çıktı! Yuvam Bahçeşehir Evleri Konut Fiyatları
 Başakşehir Belediyesi, Bahçeşehir’in en merkezi noktasında yeni bir sosyal konut projesi başlattı.  

Akar Grup ile iş birliği yaparak Bahçeşehir’de “Yuvam Bahçeşehir Evleri” projesini hayata geçirecek olan Başakşehir Belediyesi, projenin tanıtımını Yuvam Bahçeşehir Evleri satış ofisi önünde yaptı. 

“Herkes için konut, herkes için mutlu bir yuva” sloganıyla satışa sunulan sosyal konut projesini, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu tanıttı.  

Basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği programda konuşan Başkan Kartoğlu, “Sosyal konut projemizle sosyal belediyecilik ödevimizi yapmış olduk; şehrin merkezinde, uygun şartlarda vatandaşlarımıza bir proje sunduk.” dedi.

HERKES İÇİN MUTLU BİR YUVA

Gazeteci Hakan Çelik’in sunuculuğunu yaptığı programda konuşan Akar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Pamuk, herkesin ev sahibi olabilmesi için ‘Herkes için mutlu bir yuva’ sloganıyla yola çıktıklarını söyledi.

İstanbul’un en iddialı mütevazı projesini satışa sunduklarını ifade eden Pamuk, “Konumu, ulaşımı ve eşsiz göl manzarasıyla sadece bir yuva değil yeni bir hayatın anahtarını sunuyoruz.” diye konuştu. Pamuk, projenin 24 ay sonra teslim edileceğini de belirtti.

ŞEHRİN MERKEZİNDE SOSYAL KONUT

Tanıtım toplantısında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu bir konuşma yaptı. Başakşehir’in sağlık, eğitim ve ulaşımın yanı sıra zemin sağlamlığı ve örnek emsal yoğunluğuyla Türkiye ve İstanbul’un yükselen değeri olduğunu söyledi.

Napolyon’un İstanbul ile ilgili söylediği sözü hatırlatan Kartoğlu, “Biraz iddialı olsa da şunu söylemek istiyorum; İstanbul bir ülke olsaydı; başkenti Başakşehir olurdu.” dedi. 

“Yuvam Bahçeşehir Evleri” projesinin diğer sosyal konutların aksine şehir dışında kalan bir bölgede değil, İstanbul’un en güzel lokasyonlarından Bahçeşehir’in merkezinde inşa edileceğini söyledi.

Projenin özelliklerinden de bahseden Başkan Kartoğlu, 752 konut ve 16 mağazadan oluşan bir proje yapıldığını, bunun ilk etabı olan 315 dairenin kura yöntemiyle satışa çıkarılacağını ifade etti.

Yuvam Bahçeşehir Evleri’nin çevresinde alışveriş merkezleri, eğitim kurumları, üniversiteler, hastaneler ve camilerle hayatın tam merkezinde olduğunu söyleyen Başkan Kartoğlu, proje dahilinde ise otoparklar, spor salonu, sosyal alanları ve 5 bin metrekarelik doğal koru alanıyla diğer projelerden önde olacağını belirtti.

Kartoğlu, tanıtım toplantısında yeni müjdeler de verdi. Yuvam Bahçeşehir Evleri projesinin son olmayacağını söyleyen Kartoğlu, “Mavera Comfort ve Yuvam Bahçeşehir projelerinin ardından yakın zamanda alternatif projeler de duyuracağız.” dedi.

Başkan Kartoğlu bir müjde de ulaşım için verdi. Başakşehir, Bahçeşehir ve Hadımköy arasında İstanbul Havalimanı’na bağlanacak olan bağlantı yolu inşaatının, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yakında başlatılacağını söyledi. 

KURA YÖNTEMİYLE SATIŞA SUNULDU

752 konut ve 16 mağazadan oluşan Yuvam Bahçeşehir Evleri projesinde 2+1 ve 3+1 daireler olacak. 2+1 dairelerin 344 bin 250 liradan başladığı projenin ilk etabındaki 315 daire, kura yöntemiyle satışa sunulacak.

Kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar, yüzde 5 peşinat ve düşük miktarlı ara ödemelerle kira öder gibi ev sahibi olabilecek.

KONUT FİYATLARI

Projede satış fiyatları ise 344 bin liradan başlangıç gösteriyor.

Yuvam Bahçeşehir Evleri'nden ev sahibi olmak isteyenler 0,64 vade oranı, yüzde 5 peşinat ve 120 aya kadar 2.700 liradan başlayan taksit imkânlarından yararlanabilecek. 

Konut Fiyat Listesi için Tıklayınız...

YUVAM BAHÇEŞEHİR SOSYAL KONUT PROJESİ KURA BAŞVURU ŞARTLARI

Yuvam Bahçeşehir Konutları için Ön Başvuru 14.08.2020 tarihinde saat 10:30’da başlayacak ve 21.08.2020 tarihinde saat 17:00’de sona erecektir.

-- Başvuru sahibinin T.C. vatandaşı ve reşit olması, kendisi veya eşine ait tapuda kayıtlı, kat irtifaklı ya da kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile başvuru sahibi ve eşinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapılabilir.

-- 18 yaşını tamamlamış bireylerin, aileleriyle birlikte yaşaması durumunda kendi adına tapuda kayıtlı kat irtifaklı, kat mülkiyetli bağımsız bölümün olmaması (tarla, bağ, bahçe, işyeri ile hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç) şartı ile başvuru yapabilecektir.

-- Başvuru sahibinin müracaat tarihi itibariyle İstanbul il sınırları içerisinde en az 2 yıldır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

-- Hak sahipliği kurası sonucunda aynı yerde ikamet eden bir ailede birden fazla kişiye hak sahipliği çıkması halinde aile fertlerinden sadece bir kişi ile Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi imzalanacaktır. Bu durumda hangi aile ferdinin hak sahibi olacağı kişilerin uzlaşmasına bırakılacak olup uzlaşma sağlanmaması halinde aile bireyleri arasında kura çekilecektir.

-- Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimler için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 15 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-- En az yüzde 40 engelli vatandaşlar için 2+1 kapalı mutfaktan oluşan 15 konut ayrılmış olup, bunlar için başvurular ayrı kabul edilecektir. Başvuruların konut sayısından daha fazla olması halinde asil hak sahipliği ve her konut için uygun miktarda yedek üye hak sahipliği de noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir.

-- Hak sahipleri sözleşme imzasından sonra 2 yıl boyunca dairelerini 3.kişilere devredemezler.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35