banner25

Yaz okulu öğrencileri piknik yaptı

Başakşehir Belediyesi Bilgievi Yaz Okulu öğrencileri Şamlar Tabiat Parkı’nda piknik yaptı.

Yaz okulu öğrencileri piknik yaptı
Başakşehir Belediyesi’nin 7 Bilgievi’nde Yaz Okulu programı çerçevesinde Kur’an-ı Kerim eğitimi alan 900 öğrenci piknikte buluştu. Bilgievi öğretmenlerininde eşlik ettiği piknikte öğrenciler doyasıya eğlendi. Piknik için şişme oyun alanları kuruldu. Öğrenciler çuval yarışı, ip çekme, yumurta taşıma yarışması gibi sahne oyunları ile eğlendi.
 
Pikniğe katılan öğrencilere ücretsiz olarak öğle yemeği, patlamış mısır da ikram edildi.
 
‘Eğitimler 19 Ağustos’ta bitiyor’

Cevdet Kılıçlar Bilgievi Siyer Öğretmeni Onur Kese Para, Yaz Okulu programı ile ilgili şu bilgileri paylaştı, “Yaz okulumuzda eğitim alan öğrencilerimizle piknik yapıyoruz. Bilgievleri olarak Ramazan ayında Kur’an-ı Kerim bilmeyen öğrencilerimize 12 gün boyunca eğitim verdik. 1200’e yakın öğrencimiz bu eğitimi aldı. Bayramdan sonra ikinci kur eğitimlerimize başladık. Bir ay süresince de Kur’an-ı Kerim bilen öğrencilerimize eğitim veriyoruz. 25 Temmuz’da başlayan eğitimlerimiz 19 Ağustos’ta bitecek.”
 
Mehmet Ali Karadeniz: “10 yaşındayım. Bilgievleri yaz okulundaki arkadaşlarımızla piknik yapıyoruz. Çok eğlenceli geçiyor. Tiyatro, Satranç ve Gitar kurslarına devam ediyorum. Yaz döneminde de kuran eğitimi için geldim. Haftada beş gün bu eğitimlere katıldım.”
 
Efe Altıncıoğlu: “Bilgievlerinde satranç ve okuma kulübüne devam ediyordum. Yaz döneminde de Kur’an eğitimine katıldım. 5-6 günde Kur’an-ı öğrendim. Çok memnunum.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35