banner25

Türkiye'nin İlk Kilitli Motosiklet Park Alanları Başakşehir'de Açıldı

Hayata geçirdiği projelerle Türkiye’ye öncü olan Başakşehir Belediyesi, dikkat çekecek bir hizmeti daha hayata geçirdi. Başkan Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerinden gelen motosiklet sürücüleri için güvenli park alanı talebini 1 haftada yerine getirdi. Başakşehirli motosiklet sürücüleri, Türkiye’nin ilk kilitli park alanları sayesinde kendilerini artık daha güvende hissettiklerini söyledi.

Türkiye'nin İlk Kilitli Motosiklet Park Alanları Başakşehir'de Açıldı

Başakşehir Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle örnek olmaya devam ediyor. Bu kez motosiklet sürücülerinin talepleri dikkate alınarak Türkiye’de bir ilk daha hayata geçirildi. Motosiklet sürücüleri için daha yüksek güvenliğe sahip kilitli motosiklet park alanları, Başakşehir Belediyesi tarafından hizmete açıldı.

Bir haftada hayata geçirildi

Türkiye’nin ilk kilitli motosiklet park alanlarının yapımına bir hafta önce başlandı. Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçe sakinlerinden İpek Süleymanoğlu’nun talebinin ardından uygun noktalarda çalışma başlatılması talimatını verdi. İlçe genelinde ilk etapta belirlenen 5 noktada çalışmalar bir hafta gibi kısa sürede tamamlandı.

“Dilekçeme hızlı dönüş yaptılar”

Güvenli park alanı Başakşehir Belediyesi’ne dilekçe veren ve talebi bir haftada çözüme ulaştırılan motosiklet sürücüsü İpek Süleymanoğlu, “10 yılı aşkındır motosiklet kullanıyorum. Biz motosiklet kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi, bir yere gittiğimizde motosikletimizi kilitleyeceğimiz bir yer bulamıyoruz. Bununla alakalı BaşakşehirBelediyesi’ne bir dilekçe ulaştırdım. Çok kısa süre içerisinde dilekçem cevaplandı ve belediyeye davet edildim. Başkan Yasin Kartoğlu, konuyla çok ilgilendi. Başkanımız sağ olsun projede benim de fikirlerimi alarak hemen harekete geçti.” diye konuştu.

“Tüm Türkiye’ye örnek olur inşallah”

Proje üzerine daha önceden araştırma yaptığını anlatan Süleymanoğlu, “Kilitleme noktalarının nasıl olacağından tutun da, daha güvenli kilit sistemleri nasıl olur diye bir araştırma yapmıştım. Başkan Yasin Kartoğlu’yla Başakşehir içerisinde öncelikli noktaları belirledik. Başkanımız da kendi görüşlerini de belirterek güzel bir proje başlattı. En dayanıklı kilitleme aparatları bulunarak kurulum yapıldı. Şimdi birçok noktada park yerine kavuştuk. Bu sistem sayesinde kendimizi daha güvende hissediyoruz. Aklımız motosikletimizde kalmıyor. Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu proje önce İstanbul’a sonra tüm Türkiye’ye örnek olur.” ifadelerini kullandı.

Kilitli motosiklet park alanlarının sayısının zamanla artırılması hedefleniyor.

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35