banner25

Temizlik işçileri yangın tatbikatına katıldı

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü saha personelleri temel yangın güvenlik eğitimi aldı ve yangın tatbikatına katıldı.

Temizlik işçileri yangın tatbikatına katıldı
 İş Güvenliği Eğitimleri kapsamında verilen eğitimlere Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü saha personelleri ve şeflerinden oluşan 85 kişi katıldı. Eğitim, İş Güveliği Uzmanı, Yangın Eğitmeni Atilla Koç ve İş Güveliği Uzmanı Ertuğrul Salğar tarafından verildi. Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Şantiyesi’nde gerçekleşen programda, katılımcılar önce teorik eğitim aldı. Katılımcıların sorularını da yanıtlayan İş Güveliği Uzmanı, Yangın Eğitmeni Atilla Koç teorik eğitimde yangının tanımını yaptı. Yanıcı madde nedir? Yangın çeşitleri nelerdir?  Yangın söndürme teknikleri, yangın sırasında yapılması gerekenler, söndürme anında yapılması gerekenler, yangının nedenleri, yangının aşamaları, yangın tüplerini kullanma teknikleri gibi konu başlıklarında bilgiler aktardı.

 

Teorik eğitimin ardından eğitime katılan personel yaygın tatbikatı yaptı. Uygulamalı olan eğitimin bu aşamasında Temizlik İşleri Müdürlüğü saha personelleri katı ve sıvı maddelerle suni olarak oluşturulan yangınlara müdahale etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35