banner29

Sular Vadisi yenileme çalışmaları tamamlandı

İstanbul’un yeni vitrini Başakşehir ilçesinin incisi Sular Vadisi’nde süren bakım onarım çalışmaları tamamlandı. İSKİ tarafından alt yapı sıkıntıları nedeniyle başlatılan çalışmalarda atık ve yağmur suyu kanalları yenilendi.

Sular Vadisi yenileme çalışmaları tamamlandı
 Sular Vadisi birinci vikinci bölgelerinde İSKİ tarafından Nisan ayında başlatılan atık ve yağmur suyu yenileme çalışması yaklaşık 2 km'lik alanı kapsıyor. Olumsuz hava şartlarında su baskını gibi olumsuzların önüne geçmek adına başlatılan çalışma üst yapı ve yeşil alan düzenlemesi de yapılan Sular Vadisi son haline kavuştu.

 

Yeni çalışma ile Vadinin çehresi değişti

 

Yürüyüş ve bisiklet yolları kauçuk kaplanırken meydan alanları beton imalatlarla güzelleştirildi. Aydınlatma sistemi ve aydınlatma direkleri yenilenerek Sular Vadisine yeni bir çehre kazandırdı. Otomatik sulama sisteminin yapılması, ağaç ve süs bitkilerinin dikimi ve hazır çim serimi, mevsimlik çiçek dikimi, soğanlı bitki dikimi (Lale, sümbül ve nergis soğanları) gibi vadiye renk katacak ekim ve dikim çalışmaları da tamamlanmış oldu.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Sular Vadisi'nin ilk yapıldığında tüm Türkiye'de örnek alındığını belirterek, "5 kilometrelik bir vadi. İSKİ'nin çalışmalarının tamamlanmasının ardından Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz hazır çim serimi, mevsimlik çiçek dikimi, soğanlı bitki dikimlerini yaparak Sular Vadimizi hemşehrilerimizin hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız gönül rahatlığı ile gece yürüyüşlerinede çıkıp sporunu yapabilirler" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35