banner32

Somuncu Baba Başakşehir’de Anıldı

Başakşehir Malatyalılar Derneği Çınar Kongre Merkezinde Anadolunun manevi önderlerinden Şeyh Hamid-i Veli halk arasındaki diğer ismi ile Somuncu Baba’ yı anma etkinliğine Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfekçi’ de katıldı.

Somuncu Baba  Başakşehir’de Anıldı
Dernek başkanı Erdal Tunç daha önemli işlere imza atacağız dedi

Başakşehir Malatyalılar Dernek  başkanı İş adamı Erdal Tunç yaptığı kısa konuşmada dernek olarak yaptıkları çalışmaları anlatarak davetlilere bilgi sundu. Başkan Tunç davetlerine icabet eden herkese teşekkür etti.


 Bakan Tüfenkçi Önemli Konulara temas etti                         

Gümrük ve Ticaret Bakanı Malatya Milletvekili  Av.Bülent Tüfenkçi konuşmasına Somuncu Baba ‘nın hizmetleri ve Anadoluya yaptığı katlılara anlatarak başladı. Bakan Tüfenkçi Somuncu Baba yaptığı çalışmaları  ile gönlümüzün pasını sildi.Bu tür büyük zatların öğretileri halen toplum arasında          geçerliliğini muhafaza ediyor. Ben den sonra Somuncu Baba konusunda bilimsel araştırmaları olan kişiler bu konuda daha detaylı bilgiler verecekler. Bu kadar Malatyalı dostum karşımda iken hükümet olarak Malatya’ya yapacağımız hizmetlerinden de kısaca bahsedelim diyen bakan Malatya’da ikinci üniversite müjdesi verdi. Malaya sadece Karaciğer konusunda hizmet veren hastanemizi  çatı. Gelecek süreçte Onkoloji hastanemizi ve eski devlet hastanesinin yerine 200 yataklı daha modern bir hastane yapacağız.3.Organize  sanayi bölgesi başta olmak üzere  bir çok yatırımı bu dönemde Malatya kazandıracağız.


 Bakan Terör olaylarına da değindi

Ülkemizin gelişimini istemeyen dış mihraklar ülkemizde terör örgütleri ile iş  birliği yaparak Türkiye’nin  bazı şehirlerini de Suriye deki  savaş mağduru şehirler yapmak adına şer güçler var güçleri çalışıyorlar. Biz  halkımız ile bu şer güçlere karşı omuz omuza direnerek  terör   olaylarının üstesinde hep beraber geleceğiz dedi.Senlik benlik kavgası yapmadan ülkemizi hak ettiği yere çıkarmalıyız. Ülkemizin kalkınması devletin tek başına çalışması ile değil                    devlet özel sektör işbirliği ile mümkün olacaktır diyen bakan bir çok konuya temas ederek Malatyalı hemşehrilerini  daha önce olduğu gibi devletlerinin yanında  hainlere karşı savunmaya devam etti.                                                                                                                                                                                               

Halis Dalkılıç iyi değerlere herkesin sahip çıkması çok güzel dedi

Ak Parti İstanbul 3.Bölge Milletvekili Halis Dalkılıç’ta hemşehrileri ile beraber daha büyük ve daha çoşkulu dev bir çalışmaya ev sahipliğinde yapabilirseniz ben de  en üst düzeyde siyasi büyüklerimin katılımı konusunda size katkı yapacağım dedi. Somuncu babanın  bize nasıl bir yaşam tavsiye ettiğini bilmek hepimizin görevi. Bugün Somuncu baba’nın bir çok vilayet sahipleniyor. Bu durum merhum’un  ne kadar büyük bir zat olduğunu bizlere  gösteriyor.


Yazar Sadık Yalnızuçar Somuncu baba ile alakalı önemli konulara temas ettiler

Yalnızuçar, Malatya bir çok değere sahip. Burada bütün  bunların isimlerini sayarsam  yerimiz kalmıyor. Malatya erken dönemde İslam ile şereflenmiş bir vilayettir.Somuncu baba’nın 1412 de vefat ettiği rivayet ediliyor.


Belediye başkanı Mevlüt Uysal  ve Ak Parti ilçe  başkanı neden yoktu ?

Başakşehir Belediye başkanı Mevlüt Uysal ve Ak Parti Başakşehir ilçe  başkanı Ayhan Özgürel Hükümetin  bir üyesi olan Gümrük  ve Ticaret Bakanı  kendi ilçelerinde katıldıkları bir toplantıda  yanlarında olmaması manidar bulundu. Malatyalılar durumdan çok rahatsız olduklarını kendi aralarında yaptıkları konuşmalarda ifade ettiler.Kendi aralarında sohbet eden iki vatandaş Belediye başkanı ve Ak Parti ilçe başkanı ile alakalı bunlar günler öncesinden  bakanın ilçelerine geleceğini bildikleri halde ne kendileri burada,ne bir yardımcıları burada nede ne için burada olamadıklarına dair katılımcılara bilgi sunmamaları anlaşılır gibi değil.

Kaynak İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)
     

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35