banner29

Sokak hayvanları için yeni mama istasyonları kuruluyor

Başakşehir Belediyesi, sokak hayvanları için beslenme odaklarına mama istasyonu kurulumuna devam ediyor. g

Sokak hayvanları için yeni mama istasyonları kuruluyor
 Başakşehir Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü havaların soğuması ile birlikte sokak hayvanları için çalışmalarına hız verdi. Ekipler ilçe genelinde çeşitli noktalarda oluşturulan beslenme odaklarında kullanılan mama istasyonlarının bakım ve onarım işlemlerini tamamladı. Müdürlük ekipleri ayrıca ilçe genelinde hayvan popülasyonunun yoğun olduğu noktaları tespit ederek yeni mama istasyonları kurulumuna başladı.

 

Beslenme odakları temiz enerji kullanarak doğayı koruyor


Başakşehir Belediyesi tarafından sokak hayvanlarının daha sağlıklı ortamlarda yaşam sürdürebilmesi için oluşturulan mama istasyonları temiz enerji kullanımı ile doğayı koruyor. Beslenme odaklarında kurulan mama istasyonları ile sokak hayvanları mama ve su ihtiyaçları aynı anda karşılayabiliyor. İstasyonlar aynı zamanda güneş ışığından elde edilen temiz enerji ile de doğayı kirletmeden işlevini yerine getirebiliyor.

 

2017 yılında mevcut beslenme odakları sayısını arttırmayı hedefleyen Sağlık İşleri Müdürlüğü yetkilileri, beslenme odaklarındaki mama istasyonlarının yalnızca sokak hayvanlarının kullanımı için yapıldığını hatırlatarak, vatandaşların evcil hayvanlarını bu istasyondan beslememeleri konusunda duyarlı davranmaları gerektiğini, belirtti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35