banner25

Şehit ve gazi aileleri akşam yemeğinde buluştu

Başakşehir Kaymakamlığı tarafından şehit yakınları, gaziler ve ailelerinin onuruna akşam yemeği programı düzenlendi. Başakşehir Belediyesi’nin katkılarıyla organize edilen yemeğe yaklaşık 200 şehit yakını, gazi ve aileleri katıldı.

Şehit ve gazi aileleri akşam yemeğinde buluştu
 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla  gerçekleşen programa; Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Başakşehir Emniyet Müdürü Levnet Binici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Müftüsü Remzi Pehlivan katıldı.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal organizasyonun yapıldığı alanda tek tek masaları gezerek şehit yakınları, gazi ve aileleri ile sohbet etti.

 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel yaptı.

İlçe Başkanı Özgürel konuşmasında;

 

“Gazilerimizin bizlere bıraktığı mesajı unutmamız gerekiyor. Tüm şehitlerimizin emaneti bu ülkeye bu vatana sahip çıkmamız olacaktır. Vatan sevgisini azcık dahi unuttuğumuz zaman dışarda türlü türlü planlar kuran şer odakları hazır bekliyor. Rabbim bize şehitlerimizin emanet ettiği bu vatanı korumak için şuur nasip etsin” ifadelerini kullandı.

 

“15 TEMMUZ RUHUNU DİRİ TUTALIM”


Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal birlikteliğimizi, beraberliğimizi şehitlerimize borçlu olduğumuzu hatırlatarak, “Millet olarak tarihte büyük acılar yaşadık. O acılarla birlikte büyük mücadeleler, bedeller vererek ayakta kalmayı bildik. Bugün birlikteysek, bir ülkemiz var diyebiliyorsak o bedeller sayesinde diyebiliyoruz. 15 Temmuz ülkemiz adına ders çıkarılması gereken, gelecek için ışık tutan bir tarih oldu. Bizler için 15 Temmuz bir övünç, gelecek için bir umut o hainler için ise 15 Temmuz bir daha böyle şeyler yapmamaları adına bir korku oldu. 15 Temmuz ruhunu diri tutalım. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazi yakınlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

 

“15 TEMMUZ’DA TARİH YAZDINIZ, HER ZAMAN YANINIZDAYIZ”


Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin,  şehit ve gazi ailelerine şükran ve minnet duygularını dile getirerek, “15 Temmuz ihanet girişiminin birinci yılında tüm ülkede Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın himayesinde şehitlerimizin ve gazilerimizin aileleri ile bir araya geldik. Başakşehir’deki şehit ve gazi ailelerini ziyaret ediyoruz, minnet duygularımızı iletiyoruz. 15 Temmuz’da sizlerin gösterdiği kahramanlığı gördükçe ülke olarak gururlanıyoruz. 15 Temmuz ülkemizi kullanarak hain planlar yapmaya çalışan güçlere ders olmuştur. Kimse bundan sonra bu ülkeyle aşık atamaz. Sizler tarih yazdınız, bizler her zaman kamu çalışanı olarak yanınızdayız” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35