banner32

Seçim Geldi Başkan Kartoğlu Müjde Sezonunu Açtı "Güvercitepe'ye ne Müjdesi Verdi ?

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Seninle Başardık” söyleşileri kapsamında Güvercintepe’de gençlerle buluştu. Başkan Kartoğlu, Güvercintepe’ye İstanbul’da ilk kez yapılacak bir projeden bahsederek, üç ay içinde projeyi tamamlamayı planladıklarını ifade etti.

Seçim Geldi Başkan Kartoğlu Müjde Sezonunu Açtı  "Güvercitepe'ye ne Müjdesi Verdi ?

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Başakşehirli gençlerle bir araya gelmeye devam ediyor. Gençlerle buluşmanın ve onlara temas etmenin çok önemli olduğunu her defasında vurgulayan Başkan Kartoğlu, Güvercintepe’deki Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. “Seninle Başardık” söyleşileri çerçevesinde ilçedeki okulları ziyaret eden Kartoğlu, öğrencilerle verimli bir sohbet gerçekleştirdi. Gençlere kendini tanıtan ve tecrübelerini aktaran Başkan Kartoğlu, öğrencilerin sorularını da cevaplamayı ihmal etmedi. Ayrıca soru cevap etkinliği düzenleyen Başkan Kartoğlu, soruları doğru cevaplayan öğrencilere hediye takdim etti.

Güvercintepe’ye iki yeni okul ve sağlık merkezi

Birkaç ay içerisinde yapımı tamamlanacak Güvercintepe Semt Polikliniği ve yanında yapılan iki yeni okuldan bahseden Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, "Sizin okulunuzun yanında bir okul inşaatı var ama içerisinde iki okul aynı anda yapılıyor. Onun hemen yanında bir sağlık merkezi yapılıyor. Bu İstanbul’da bir ilk olacak büyük bir ihtimal. Sağlık merkezi ne demek? Mini bir hastane olacak orası. Artık biz direkt hastaneye gitmeden önce oraya gideceğiz. Tahlilimizi, muayenemizi orada yapacağız. Gerçekten ciddi bir sorunumuz varsa o zaman hastaneye gideceğiz. Her ikisini de inşallah birkaç ay içerisinde açacağız. İnşaatları bitmek üzere.” diye konuştu.

Mola kafelerin sayısı artıyor

Öğrencilere yeni açacakları mola kafeleri anlatan Başkan Kartoğlu, "Sezai Karakoç Gençlik Merkezi’nde hazırlıklarımızı yapıyoruz. Artık orada da bir Mola Kafemiz olacak. 120 bin metrekarelik, Güvercintepe ve Altınşehir’i kapsayan yeni millet bahçemizin ilk etabını tamamladık. Bir ay sonra açacağız. İçinde spor parkları, yürüyüş alanları ve bisiklet alanlarının yanı sıra bir Mola Kafemiz de olacak. İsterseniz orada da takılabilirsiniz.” dedi.

Kaynak:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA) 

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35