banner32

Ramazan Coşku İle Yaşandı

Kardeşlik duygularını artıran sokak iftarları, sohbet tadında geçen cami programları Ramazan stantları ve çocuk etkinlikleriyle Ramazan Başakşehir’de maneviyatı yüksek bir coşku ile yaşandı.

Ramazan Coşku İle Yaşandı
Ramazan ayına titizlikle hazırlanan Başakşehir Belediyesi Başakşehir Sular Vadisi’nde ve Bahçeşehir Gölet’te etkinlik alanları kurdu.

Başakşehir Times Haber Merkezi

Etkinlik alanları her gece gencinden yaşlısına tüm ilçe sakinlerinin iftardan sonra uğrak yeri oldu. İki bölgede kurulan stantlarda el sanatları ürünleri, yöresel lezzetler ve asırlık tatlar da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlik alanlarında çocuklarda unutulmadı. Çocuklar kendileri için özel hazırlanan şişme oyun alanlarında Ramazan’ın coşkusuna ortak oluyor. Alanlarda çocuklar için palyaçolar ve yüz boyama gibi birbirinden eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdi. Belediyesi bir ay boyunca ilçe mahallelerinde kurulacak olan sokak iftarlarında binlerce kişiyi kardeşlik sofralarında buluşturdu. Sofralarda Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ak Parti Grup Başkan Vekili, Ak Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Doğan Kubat, Başbakan Yardımcısı, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş gibi önemli isimler Başakşehirliler ile iftar yaptı.

 

İhtiyaç Sahiplerinin Sıcak Yemeği Belediyeden


İftar sofralarında mahalle sakinlerini buluşturacak olan belediye, düşük gelirli vatandaşların evlerine hem iftar, hem de sahurda sıcak yemek servisi yaptı.

 

25 bin Başakşehirli çocuğa ev sahipliği yapan Başakşehir Belediyesi Bilgievleri’de Ramazan ayı boyunca Sular Vadisi’nde hünerlerini sergiledi. Başakşehir Belediyesi geleneği bu senede bozmayarak etkinlik alanlarında kurulan stantlarında vatandaşla birebir iletişim kurdu. Belediye İletişim Merkezi ve Başakşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü açtığı stantlarda vatandaşları dinledi.

 

 “Ömer Döngeloğlu ile Sahur Vakti” programı da Ramazan boyunca Başakşehir Sular Vadisi’nden canlı yayınla vatandaşlara ulaştı. Başakşehir Belediyesi programa izleyici olarak katılan konuklar mahallelerde belirlenen noktalardan alarak Sular Vadisi’ne getirdi. Katılımcılara program öncesi Başakşehir Belediyesi tarafından sahur yemeği de verildi. Her akşam iki farklı camide teravihten önce Türkiye’nin önde gelen hocaları, 45 dakika sohbetler gerçekleştirdi. Sohbete katılan vatandaşlara çıkışta belediyenin ikramı olan lokum ve şerbet dağıtıldı.

 
Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35