banner29

Okullara kar temizliği

Başakşehir Belediyesi, Başakşehir İlçe genelinde okulların giriş ve bahçelerini yoğun kardan temizledi.

Okullara kar temizliği
Günlerdir devam eden ve tüm İstanbul’u etkisi altına alan olumsuz hava şartları Başakşehir İlçesin’de de etkisini yoğun bir şekilde gösterdi. Başakşehir Belediyesi müdürlüklerinin yapmış olduğu yoğun ve titiz çalışmaların ardından Başakşehir’de kar keyfe dönüştü.
 
Başakşehir Belediye’sinin günler öncesinden başlattığı kış hazırlıkları için Fen İşleri Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü başta olmak üzere tüm müdürlükler seferber oldu. Belediye ekipleri ilçe genelinde yolların açık kalması, vatandaşların ve sürücülerin mağdur olmamaları için karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürdü. Başakşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’de okulların tatil ilan edilmesiyle birlikte ilçe genelindeki tüm okullarda kar küreme çalışmaları başlattı. Okul girişlerinden birikmiş karlar alınırken, okul bahçeleri de kardan temizlendi.
 
Okullar açıldığında çocukların mağdur olmaması adına başlatılan çalışmada bir kar küreme ve tuzlama aparatlı araçla ve jcb ile tüm okullar eğitim ve öğretime hazır hale getirildi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35