banner29

Okullar arası atık pil-atık yağ yarışması başladı

Başakşehir okullarında bitkisel yağ ve atık pillerin geri dönüştürülerek çevrenin korunması ve ekonomiye kazandırılması amacıyla atık yağ ve atık pil toplama yarışması düzenleniyor. 250 kg. atık pil toplayan okullara tablet, 250 litre atık yağ toplayan okullara temizlik malzemesi desteği verilecek.

Okullar arası atık pil-atık yağ yarışması başladı
 

Başakşehir Belediyesi TAB ve DEHA Biodizel’in destekleri ile ilçe okulları arasında bitkisel atık yağ ve atık pil toplama yarışması düzenliyor. Bitkisel atık yağ ve atık pillerin geri dönüştürülerek çevrenin korunması ve ekonomiye kazandırılması sağlanacak olan kampanya aynı zamanda toplumda farkındalık oluşturma amacı da taşıyor.

 

Başakşehir Belediyesi’nin Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP)’ın destekleri ile gerçekleştirdiği Atık pil yarışmasının bu sene 5.’si düzenleniyor.  Yarışmada 250 kg. atık pil toplayan her okula plaket ve tablet hediye edilecek.


Başakşehir Belediyesi’nin DEHA Biodizel’in desteği ile gerçekleştirdiği projenin bir diğer ayağı olan bitkisel atık yağ yarışması ise hem okullar hem de çevreyi mutlu edecek. Yarışma kapsamında 250 litre atık yağ toplayan her okula temizlik malzemesi desteği sağlanacak.


Atıl pil yarışmasında 4 yılda yaklaşık 12 bin 500 kg. atık pil toplanırken, bu yıl 2. düzenlenen bitkisel atık yağ yarışmasında ilçe okullarından 2 bin 145 litre yağ toplandı.

 

Başakşehir ilçe okulları arasında düzenlenen yarışma 30 Nisan’da tamamlanacak. Yarışma sonunda dereceye giren okullara plaketleri ve ödülleri düzenlenen bir törenle verilecek.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35