banner32

Öğrenciler Başakşehir Belediyesi'ni tanıyor

Başakşehir ilçe genelindeki liselerden 12 okul başkanı, Başakşehir Belediyesi’ni ve belediye bünyesindeki birimleri ziyaret ederek hizmetleri yerinde inceledi.

Öğrenciler Başakşehir Belediyesi'ni tanıyor
 Başakşehir Belediyesi Başkanı Yasin Kartoğlu’nun her hafta bir lisede gerçekleştirdiği “Hayalinizdeki Başakşehir” buluşmalarında bir öğrencinin talebi üzerine düzenlenen tanıtım gezisine ilçe genelindeki liselerden 12 okul başkanı katıldı.

Öğrenciler, Belediye Başkanlık Binası, Başakşehir Spor Parkı, İnovasyon ve Teknoloji Merkezi, Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı ile Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’yı gezerek hayata geçirilen projeleri ve hizmetleri yerinde görme fırsatı yakaladı.

Spor Parkı’na hayran kaldılar

Gezilerine Başakşehir Spor Parkları’nda başlayan öğrenciler, fitness salonu, yüzme havuzu ve koşu parkurunu gezdi. Öğrenciler, Başakşehir’de ikamet edenlere tamamen ücretsiz olarak hizmet veren Spor Parkı’na hayran kaldı.

Robot Rıfkı’dan harmandalı sürprizi

Spor Parkları’nın ardından Başakşehir Belediyesi Living Lab İnovasyon ve Teknoloji Merkezi’ne gelen okul başkanları, “akıllı ev”i gezip, sanal gerçeklik gözlüğü deneyimi yaşadı. Living Lab’da geliştirilen Robot Rıfkı’nın harmandalı oynayıp gençlerle sohbet ettiği program Kuluçka Merkezi tanıtımıyla sona erdi.

7.4 büyüklüğünde depremi yaşadılar

Gençlerin bir sonraki durağı, Başakşehir Belediyesi tarafından yapılan Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı oldu. Öğrenciler, burada yapımı biten ve faaliyete geçen konferans salonunu, kütüphaneyi ve ders salonlarını ziyaret etti. Okul başkanları ayrıca Deprem Simülasyon Odası’nda suni deprem deneyimi yaşayıp, afetler konusunda bilgi aldı.

Gençlik ve Spor İşleri Müdürü ile öğle yemeği

Başakşehir Belediyesi Başkanlık binasını gezen gençler, öğle yemeğinde Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi ile bir araya geldi. Öğrenciler; Gençlik Oyunları başta olmak üzere Başakşehir’deki gençlere yönelik çalışmalar hakkında bilgiler aldı. 

Şamlar Tabiat Parkı’nda bisiklet keyfi

Gezinin son durağı olan Şamlar Tabiat Parkı 5. Kapı’ya gelen okul başkanları burada hep birlikte bisiklet sürdü. İzci Kampı’nı da gezen öğrenciler, GO gençlik Oyunları’nda survivor parkuru olarak kullanılan alanda incelemelerde bulundu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35