banner25

Milletvekili Özgür Karabat 20. Yılında Marmara Depremini unutmadı

CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Mali Müşavir Özgür Karabat 19 Ağustos 1999 yılında yaşanan Marmara Depreminin 20. Yılında kısa bir süre önce Başakşehir İlçesi Kayaşehir Mahallesi Bahçetepe ve Bulvar İstanbul bölgesinde yıkılan İstinat duvarının önünde önlem almayan yetkililer cezalandırılsın diye basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Özgür Karabat 20. Yılında Marmara  Depremini unutmadı
Milletvekili Özgür Karabat sürekli halkın sorunları ile ilgileniyor 

Seçildiği günden bu yana halkın sorunlarına yönelik sayısız soru önergesi veren ve yüzlerce önemli olaya dikkat çekmek için açıklama yapan CHP İstanbul 3.Bölge Milletvekili Özgür Karabat bu seferde 17 Ağustos 1999 Marmara depreminin 20.yıl dönünü nedeni ile kısa bir süre önce sağlam yapılmadığı için Başakşehir ilçesi Kayaşehir Mahallesinde çöken istinat duvarı önünde basın açıklaması yaparak sorumlular hesap versin dedi.

İstanbul Times Haber Merkezi / Hüseyin Çetiner / Başakşehir - İstanbul

Karabat Konuşmasına şu şekilde başaldı "Öncelikle Marmara Depreminin 20.yıl dönümü nedeni ile önünde açıklama yaptığımız Başakşehir ilçesi Kayaşehir Mahallesindeki İstinat duvarının sağlam yapılmadığı için çökmesinden dolayı hayatını kaybeden Yurttaşımıza Allah'tan rahmet dilerim. Yaralanan arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi iletirken sağlam yapı yapmayarak insanların ölümüne neden olan herkesin hak ettikleri cezalara çarptırılmasını dilerim" Şeklinde konuştu.

Karabat :  Yağmur Çamur dinlemiyor

Toplum odaklı sorunlara her zaman önem veren Milletvekili Özgür Karabat binlerce vatandaşın hayatını kaybettiği 17 Ağustos 1999 Marmara Depreminin 20. yılında da yaşanan felaketi unutmayarak bir basın açıklaması ile halen depreme yönelik ciddi çalışmaların yapıldığını ifade etti.

Karabat'ın basın açıklamasına CHP  Başakşehir Meclis üyesi ve grup balkan vekili Nizamettin Kümeç, CHP Başakşehir ve İBB Meclis üyesi Hayrettin Özbakır, Enser Şentürk eski meclis üyesi ve ilçe başkanı iş adamı Kâzım Özeren başta olmak üzere çok sayıda vatandaş basın açıklamasına katıldı.

Yağmur altında yapılan basın açıklamasında bir vatandaş ben bu bölgede ikamet ediyorum.Burada çöken istinat duvarı gibi çok sayıda yer mevcut yetkililer bir an önce bu sorunlara el atsınlar dedi.

Kaynak : İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35