banner32

Kayaşehir Millet Bahçesi gün sayıyor

Türkiye’nin ilk Millet Bahçeleri’nden Kayaşehir Millet Bahçesi için geri sayım başladı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Başakşehir Kayaşehir Kent Meydanı’nda yer alan Millet Bahçesi’ni gezerek incelemelerde bulundu.

Kayaşehir Millet Bahçesi gün sayıyor
 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’de Kişi başına düşen 20,7 metrekarelik yeşil alan miktarı Kayaşehir Millet Bahçesi’nin tamamlanmasıyla daha da artacak” dedi.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a incelemeler sırasında Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Sebahatdin Kayas, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, TOKİ Başkanı Ergün Turan ve projenin sorumlu mühendisleri eşlik etti.

 

Başakşehir’deki ziyaretlerine ilk olarak yapımı süren 1,3 milyon metrekare büyüklüğündeki Kayapark’ta başlayan Bakan Kurum, buradaki incelemelerinin ardından Kayaşehir Kent Meydanı'nda yer alan Kayaşehir Millet Bahçesi’ne geldi. Çalışmaları yerinde inceleyen Kurum, projenin detayları hakkında yetkililerden bilgi alıp önerilerde bulundu.

 

En’lerin ve ilk’lerin bahçesi olacak


Toplam 380 dönüm arazi üzerine kurulan ve 280 dönümü park ve bahçelere ayrılan Millet Bahçesi; canlı çeşitliliğine sahip Biyolojik Gölet’i, 10 futbol sahası büyüklüğünde etkinlik çayırı ve 46 tür bitkinin bulunduğu Koku Bahçesi ile en’lerin ve ilk’lerin bahçesi olacak.

 

Millet Bahçesi’nde ayrıca Botanik Müze, Kongre Merkezi, 25 bin kişilik basketbol sahası, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, 156 odalı bir otel, çocuk parkları, yürüyüş yolları ile bisiklet parkurları yer alacak. Kayaşehir Millet Bahçesi ve Kayapark ile birlikte Başakşehir 1,6 milyon metrekare yeşil alan daha kazanmış olacak.

 

Bisiklet sürüp fidan diktiler


Kayaşehir Millet Bahçesi incelemeleri sırasında Bakanı Kurum, Başkan Kartoğlu ve TOKİ Başkanı Turan, yapımı tamamlanan bisiklet yolunda bisiklet sürdü.

 

Gezi ve inceleme programı, hatıra fidanı dikimlerinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35