banner29

Karanlıkta Komedi’ye izleyiciden tam not

Başından sonuna kadar yaşanan sakarlıklar, yanlış anlaşılmalar ve korkuların doruğa çıktığı karanlığın komedisi Karanlıkta Komedi oyunu Başakşehir’de sahnelendi. Kahkahaya doyan izleyiciler, oyuncuları ayakta alkışladı.

Karanlıkta Komedi’ye izleyiciden tam not
 Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi’nde sahnelen Karanlıkta Komedi tiyatro oyunu 1960’lar Londrası’nın çalkantılı günlerini konu alıyor. Oyuncu Tayfası oyuncularının yer aldığı ve Başakşehir’de ilk kez sahnelenen Karanlıkta Komedi oyunu karanlık mıdır asıl insanı korkutan, yoksa sırların açığa çıkması mıdır ürkütücü olan? Aydınlığı bilmiyor olsaydık yine de korkar mıydık karanlıktan? sorularıyla insanları güldürürken düşündürdü.

 

Sofistike bir dille Fars türünde oynan tiyatro oyunun konusu kısaca şöyle: Bohem bir heykeltıraş olan Brindsley hayatını değiştirecek bir fırsat yakalar. Ülkenin en zengin koleksiyoncusu George Bumberger, eserlerini görmek için akşam evine gelecektir. Nişanlısı Carol ise bu durumu kendi açısından fırsata çevirerek, babası Albay Melkett' i aynı akşam Brindsley’in evine davet eder. Ancak Carol, Brindsley’in eski eşyalarla dolu evinde bu iki önemli konuğu ağırlamak istemez ve Brindsley’in eşyalarıyla komşusu Harold’un eşyalarını gizlice değiştirirler. Ana sigortanın bir anda atmasıyla kesilen elektrikler, ardı arkası kesilmeyen davetsiz misafirler ve gizlice alınmış eşyaların vakitsiz gelen Harold’dan saklanarak zifiri karanlıkta geri götürülme telaşı başlar.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35