banner25

Karabat’ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Kandil Mesajı

İnsan hakları, bütün insanlığın ortak değeri, tüm uygar ülkelerin ortak paydasıdır. İnsanlar arasında ayırım gözetmeksizin hür ve eşit bireyler olarak, insan onuru ile bağdaşan tarzda muamele etmek, insan hakları kavramının özüdür.

Karabat’ın 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü ve Kandil Mesajı
Günümüzde, en temel hak olan yaşama hakkından, eğitim hakkına kadar insana yaraşır bir şekilde yaşamın sürdürülmesi, toplumsal huzur ve güvenliğinin sağlanabilmesi ülkelerin bir iç sorunu olmaktan çıkmış, tüm insanlığın ortak bir sorunu haline gelmiştir.

İnancımız şudur ki; bu ortak sorun bölge ülkelerinin demokratik değişim ve dönüşüm süreçlerini hızla tamamlaması ve istikrarlarını sağlaması ile kısa zamanda aşılabilecektir. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesi konusundaki sorumluluk öncelikle devletlere ait olmakla birlikte bu görev medyadan, sivil toplum örgütlerine kadar tüm kurum ve bireylerin saygı ve hoşgörü çerçevesinde işbirliğini gerektirmektedir.

İnsan hak ve özgürlükleri; cinsiyet, ırk, renk, dil, din, sınıf ve siyasal düşünceye dayanan herhangi bir ayırım gözetmeden sağlanmalıdır. İnsan haklarının tüm dünyada her geçen gün daha fazla saygı göreceği inancı ile vatandaşlarımızın ve uluslararası toplumun insan hakları gününü kutluyorum.

Özgür Karabat Mevlid Kandilini Kutladı

Alemlere rahmet iki cihan sultanı cenabı fahri kainat HZ.MUHAMMET MUSTAFA S.A.V efendimizin kutlu doğumlarının yıl dönümü olan mübarek bir kandile daha ulaşmanın sevincini yaşamaktayız. Bu münasebetle tüm Müslümanların sevgi barış ve kardeşlik duygularına en çok ihtiyacı olan günümüzde insanlığın birlik beraberlik ve barış içerisinde olması dileklerimizle kandilinizi kutlar hayırlara vesile olmasını  dilerim.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35