banner29

İstanbul Mevlüt Uysal’a emanet

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni başkanı, Mevlüt Uysal oldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde yapılan oylamanın 3. turunda 179 oyla Uysal İBB’nin yeni Başkanı olarak seçildi. Başkan Uysal seçim sonrası ilk konuşmasını yaparak, “İstanbul’a az laf çok iş vadediyoruz” dedi.

İstanbul Mevlüt Uysal’a emanet
 İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Kadir Topbaş'ın istifası ile birlikte İBB Meclisinde yeni seçim yapıldı. Oy verme işlemi öncesi CHP’nin adayı Ekrem İmamoğlu ve AK Parti’nin adayı Mevlüt Uysal meclis üyelerine hitaben bir konuşma yaptı.


“AZ LAF ÇOK İŞ VADEDİYORUZ”


Uysal, mecliste yaptığı ilk konuşmada, “Biz az laf, çok iş prensibiyle hizmet üretmeye; insanımızın hayır duasını almaya devam edeceğiz. Biz İstanbullulara az laf çok iş vaat ediyoruz. Belediye başkanlığı İstanbul'a hizmet için en şerefli makamdır. Bu en şerefli makamda, emin kişi olmak yüce bir görevdir. Partim ve Sayın Genel başkanımız uygun gördüler. Başkanlık seçiminde partimin adayıyım. İBB Başkanı Sayın Topbaş'ın istifasının ardından, demokratik süreç başladı. Onurlu bu görev olan başkanlığı üstlenmek için huzurunuzdayım, oyunuzu istiyorum" diye konuştu.


Konuşmaların ardından Meclis Başkan Vekili Ahmet Selamet, seçimin nasıl gerçekleşeceğine dair meclis üyelere bilgi verdi. Daha sonra ise İstanbul’un yeni başkanını seçmek için oy verme işlemleri başladı. Oy verme işlemi sırasında adı okunan meclis üyeleri sandık başına giderek oylarını kullandı. Yapılan seçimde AK Parti adına aday olarak gösterilen Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal salt çoğunluğun sağlanamadığı ilk 2 turun ardından 3. turda 179 oyla başkan seçildi.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yeni Başkanı Mevlüt Uysal, seçimin ardından ilk açıklamasında “Meclis üyelerimiz 3 tur burada kaldılar. Sizlere canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu seçimde şahsımı büyükşehir belediye başkanı yaptınız. Dünya şehri olan İstanbul adına bölgemiz adına hayırlı olsun diyorum. Şahsım adına da inşallah hayırlısı olur. Genel başkanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 1994 yılında burada başkanlığa başladı, belediyecilikte bir çığır açtı. Burada şu anda İstanbul’da dünyadan gelenler diğer ülkelerden gelenler güzel bir İstanbul’dan bahsediyorsak onun eseri diyorum kendisine şükranlarımı saygılarımı sunuyorum” dedi.


BAŞKAN UYSAL TEBRİKLERİ KABUL ETTİ


Uysal, düzenlenen törende İstanbul Büyükşehir Belediyesi Birinci Başkanvekili Ahmet Selamet'ten başkanlık mührünü alarak, görevine başladı. Ardından İBB Başkanı Mevlüt Uysal, tebrikleri de kabul etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35