banner32

İstanbul Başakşehir’de koştu

Fun Run Series Başakşehir Etabı, 500 sporcunun katılımı ile ilçe sınırlarında koşuldu.

İstanbul Başakşehir’de koştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul tarafından Başakşehir Belediyesi’nin işbirliği ile gerçekleştirilen Fun Run Series’in Başakşehir Etabı 6 km. olarak koşuldu.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul’un, Türkiye'deki yol yarışları katılımcı sayılarını arttırabilmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemekle birlikte koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla "İstanbul'u Koşuyorum" sloganı hayata geçirdiği Fun Run Series'in ikinci etabı Başakşehir’de yoğun katılımla gerçekleştirildi.

 

"İstanbul'u Koşuyorum" sloganı hayata geçirilen Fun Run Series'in Başakşehir Etabında; Spor İstanbul Genel Müdürü İsmail Özbayraktar, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi’de koşucuları yalnız bırakmadı. Yağmurun zaman zaman etkili olduğu program katılımcıların ısınma egzersizleri ile başladı. 6 km’lik parkurdan oluşan yarışta 500 sporcunun birincilik için koştu.

 

SPORCULAR ELKETRONİK ÇİPLERLE KOŞTU


Yarış derecelerinin Elektronik Zamanlama Çipleri ile ölçüldüğü Fun Run Series Başakşehir etabında kadınlar kategorisinde; Feyza Bahadır 1., Şilan Ayyıldız 2. ve Damla Çelik 3.oldu. Erkekler kategorisinde ise; Aykut Taşdemir 1., Erencan Kaya 2. ve İse Murat Güneş ise 3. olarak kupanın sahibi oldu. İlk 3'e giren kadın ve erkek koşuculara kupanın yanı sıra; 1.'lere 750 TL'lik, 2.'lere 500 TL'lik, 3.'lere 250 TL'lik hediye çekleri verildi. Başakşehir Belediyesi ilk üçe giren kadın ve erkek sporculara İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü oyuncularının imzasını taşıyan forma hediye etti.

 

Ayrıca, her bir etapta ilk 3 dereceye sahip olacak kadın ve erkek koşucuların 1.'si 25 puan, 2.'si 15 puan, 3.'sü de 10 puan toplayacak, 6 etap sonrasında, her bir etapta dereceye giren katılımcıların puanları toplanarak en yüksek puana sahip ilk 3 kadın ve ilk 3 erkek sporcu büyük ödülün sahibi olacak.

 

Yarışları tamamlayan her bir katılımcı ise özel tasarımlı, renkli ve parçalı Fun Run Series madalyalarını kazanmaya, 4 etap sonrasında da Fun Run Series madalyalarını birleştirmeye hak kazanacak. Fun Run Series, 2. Sezonu; Üsküdar, Başakşehir, Pendik ve Küçükçekmece ilçelerinde 4 etap olarak koşuluyor. Yarışmanın 3. Etabı 24 Eylül 2017’de Pendik ilçe sınırlarında, 4. Etabı ise 22 Ekim 2017’de Küçükçekmece’de koşulacak.

 

‘AMACIMIZ SPORU YAŞAM BİÇİMİ HALİNE GETİRMEK’

 

Spor İstanbul Organizasyon Müdürü Atilla Alper Dolunay, Fun Run Series ile ilgili şu bilgileri paylaştı, “Yağmurlu bir hava vardı ama aslında bu hava sporcular için daha uygun. Gayet eğlenceli bir parkur oldu. Tüm İstanbullular Fun Run Series’i severek ve özleyerek bekliyorlar. Başakşehir Belediyesi’ne de özverisi için çok teşekkür ediyoruz.”

 

Amaçlarının sporu bir yaşam biçimi haline getirmek olduğunu belirten Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, “Bu sene ikincisini gerçekleştirdiğimiz organizasyonumuz için öncelikle Büyükşehir Belediyesine, Spor İstanbul’a çözüm ortaklığından dolayı teşekkür ediyorum. Geçen sene çok güzel olmuştu ama bu sene daha da güzel oldu. Amacımız Başakşehirlilere spor kültürünü aşılamak, herkes spor yapsın istiyoruz. Çocuklarımıza spor parklarımızda spor yaptırıyoruz, anne babaları da spor yapsın istiyoruz. Bizim önümüzü açan, destek olan Başakşehir Belediye Başkanımız Sayın Mevlüt Uysal’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah seneye daha büyük bir organizasyon yapacağız” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35