banner29

İSKİF Fuarı Açıldı

Başakşehir Belediyesi İstihdam ve Kariyer Merkezi (BİKAM)Türkiye’nin ilk ve tek istihdam ve kariyer fuarına katıldı. BİKAM, ilçede istihdama yönelik başarılı çalışmalarını fuarda anlatacak.

İSKİF Fuarı Açıldı
 Bu sene Türkiye’nin en büyük işletme ve iş arayanlar buluşması olarak bu yıl beşincisini gerçekleştirilen İSKİF’in açılışı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Milli Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Ticaret ve Sanayi Odaları’nın desteklediği İstanbul Kariyer ve İstihdam Fuarı (İSKİF)’in açılış programına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’nun yanı sıra İŞKUR Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, İstanbul Ticaret Odası Başkan Vekili Hasan Erkesim, İstanbul Vali Vekili Hasan Öztürk, İŞKUR İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun ve Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Hatice Gülgönül  katıldı.
 
‘Türkiye özel sektör ile büyüyecektir’
 
Açılışta konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu terör, istihdam ve Türkiye’nin hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. İstanbul Vezneciler'de meydana gelen ve 7 polisin şehit olduğu, 5 sivil yaşamını yitirdiği bombalı saldırı hakkında konuşan Bakan Soylu, terörün amacının Türkiye’nin ilerlemesini durdurmak olduğunu söyledi.
 
Türkiye’nin hedefleri hakkında da konuştu. 2023, 2053 ve 2071 tarihleri üzerine kurulmuş hedeflerin olduğunu ifade eden Süleyman Soylu, hedeflere ulaşmadaki temel ilkelerin insanın ve çalışanların niteliğinin yükseltilmesi olduğunu belirtti. Türkiye’nin kamu kanalıyla büyüyemeyeceğini ifade eden Soylu, “Türkiye devlet kanalıyla büyümeyecek, hedefimiz bu değildir. Türkiye özel sektör kanalıyla büyüyecektir. Türkiye’yi özel sektörle beraber dünya ile rekabet edebilir bir hale getireceğiz, hedefimiz budur. Kamuda çalışmanın kamuda istihdamın elbette arzu edilen tarafı olabilir ama bilmenizi isterim ki Türkiye kamuda istihdamla ve kamuda çalışmayla büyümez. Türkiye özel sektörle büyür, özel sektörle büyüyecektir. Bunun için bizim tüm işletmelerimize kapılarımız açıktır” dedi.
 
Konuşmaların ardından Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, fuarın düzenlenmesinden emeği geçenlere plaket takdim etti. Daha sonra protokol ile beraber açılış kurdelesini kesen Bakan Soylu fuarda kurulan stantları gezdi.
 
BİKAM çalışmalarını fuarda anlatıyor
 
İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen fuarda Başakşehir Belediyesi de İstihdam ve Kariyer Merkezi (BİKAM) olarak katılıyor. Belediye fuarda ki standında BİKAM olarak ilçe genelinde gerçekleştirdiği istihdama yönelik çalışmalarını katılımcılara anlatacak.
 
İş arayan ve işverenleri buluşturarak binlerce kişiye istihdam fırsatı sunacak olan fuarda alanında uzman konuşmacıların söyleşileri ve atölye çalışmaları da yer alıyor. Fuar, 11 Haziran tarihine kadar gezilebilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35