banner29

İşçi statüsüne geçiş sınavı gerçekleşti

24 Aralık 2017 tarihli ve 30280 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 Sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ve 01.01.2018 tarihli ve 30288 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan uygulama Tebliği uyarınca, 4734 Sayılı Kanun ve diğer mevzuat hükümleri çerçevesinde personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sınavı yapıldı.

İşçi statüsüne geçiş sınavı gerçekleşti
 Başakşehir Belediye Başkanlığı ilgili şirket bünyesinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin sınav 2 gün sürdü. Sınava girmeye hak kazanan personel adayları sınav öncesi büyük heyecan yaşadı. Başakşehir Belediyesi Hizmet Binası Yemekhanesinde gerçekleşen sınavı birim müdürleri gerçekleştirdi.

 

İki gün boyunca yaklaşık 2 bin kişinin girdiği sınavla ilgili açıklamada bulunan Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Muammer Çınar,” Sınav soruları arasında Valiliğin bize göndermiş olduğu sorular ve Başakşehir İlçesi hakkında bilgileri içeren soru çeşitleri yer almakta. Sözlü olarak gerçekleşen sınavlarda asıl hedefimiz personelimiz ile kaynaşarak bir aidiyetlik duygusu oluşturmak oldu” dedi.

 

Sınav sonuçları önümüzdeki günlerde Başakşehir Belediyesi resmi web sayfasında (www.basaksehir.bel.tr) açıklanacaktır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35