banner32

İBB.Başkanı Uysal : “Başakşehir için çok güzel projelerimiz var”

Başakşehir’in kurucu Belediye Başkanı Av.Mevlüt Uysal Başakşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Başkan Uysal, belediye binasında daha önce birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarıyla sohbet etti.

İBB.Başkanı Uysal : “Başakşehir için çok güzel projelerimiz var”
Göreve geldiği günden bu güne ilçe ziyaretlerini sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal Başakşehir’de yatırım ve hizmetlerin ele alındığı toplantı yaptı.

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve ilçe belediye bürokratları tarafından karşılanan Başkan Uysal, belediye binasında daha önce birlikte çalıştığı mesai arkadaşlarıyla sohbet etti.

İstanbul Times Haber Merkezi / Müzeyyen Kurt 

Odaları ayrı ayrı gezerek çalışanlarla sohbet eden Başkan Uysal, o sırada belediyede bulunan vatandaşlarla da sohbet ederek hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Uysal daha sonra da İBB ve Başakşehir Belediye bürokratlarının da katıldığı yatırım ve hizmetlerin ele alındığı toplantı yaptı.

Kayaşehir Engelsiz Park Projesi’ni yakından takip ediyorum

Kentsel Dönüşüm çalışmalarında gelinen aşamanın da konuşulduğu toplantıda, alt ve üst yapı çalışmaları ile Hoşdere mevkiinde yürütülen çalışmalardan bahsedildi. Eşkinoz Deresi ile Bahçeşehir Gölet Peyzaj Düzenlemesi’nin bir an önce bitirilerek vatandaşların hizmete sunulmasının önemine değinen Başkan Uysal, Altıntepe, Güvercintepe, Şahintepe, Fenertepe ile ilgili projelerin de Başakşehir için önemli projelerden olduğunu söyledi.

Kayaşehir Engelsiz Park Projesini yakından takip ettiğini ve yeşil alanların sayısının arttırılmasının önemli olduğunu belirten Başkan Uysal, “Yaşam Parkı, Kapalı Spor Kompleksi, Spor Salonu, Kongre Merkezi ile birlikte Başakşehir eminim cazibesini daha da arttıracaktır” dedi.

Ziyaretlerinde Başakşehir’i sona bırakmasını esprili bir dille anlatan Başkan Uysal şöyle devam etti: “Büyükşehir Belediye Başkanlığımdan önce burada görev yapıyordum. İlk ziyaretimi buraya yapsaydım, ‘Başkan Başakşehir’e torpil geçiyor’ derlerdi. 

Nasılsa Başakşehir bildiğimiz bir yer o yüzden burayı sona sakladık. Büyükşehir olarak burada neler yapabileceğimizi konuştuk. Yapımı devam eden projelerin hangilerinin seçimden önce biteceğini değerlendirdik. Eminim Büyükşehir olarak burada çok güzel projelerimiz olacak ve kısa sürede tamamlanıp vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu.

Başkanımızın ziyaretinden onur duyduk

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’da ziyaretlerinden dolayı Başkan Uysal’a teşekkür ederek, “Ekibiyle bizleri ziyaret ederek onurlandırdılar. Kendileri zaten burayı biliyorlar. Birlikte neler yapabiliriz, nasıl koordine olabilirizi konuştuk. İlçemizin ihtiyaçları ve devam eden ve yeni başlanacak projelere dair çok verimli bir toplantı yaptık. İnşallah bu yeni dönemde çok güzel projeleri Başakşehirimize kazandıracağız” dedi.

Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35