banner32

Huzurlu bir aile hayatı

İlahiyatcı Yazar Ahmet Bulut, huzurlu bir aile hayatı için gerekenleri Başakşehir Belediyesi Bilgievi söyleşilerinde anlattı.

Huzurlu bir aile hayatı
Güvercintepe Bilgievi’nde gerçekleşen söyleşide Bulut, huzurlu ailenin ipuçlarını İslam tarihinden örneklerle anlattı.

‘Yuvası cennet olan, dünyada cenneti yaşamış demektir’

Ahmet Bulut, “Son kalemiz yuvamızdır. Yuvası cennet olan dünyadaki cenneti yaşamış demektir. Ama evinde huzursuzluğu olanın dünyası cehenneme dönüşüyor. Peygamber efendimizin diliyle eviniz ya cennetinizdir ya cehenneminizdir. Bunu da cennet ya da cehennem yapmak bizim elimizde karı koca olarak. Şimdi dünya kadınlar günü diye 8 Mart’ta bir gün kutluyorlar o günle ilgili dikkat ettim Suriye’de 500 bin kadın dul kalmış, 4-5 yıl içerisinde 265 bin kadın katledilmiş, 950 bin kadının çocukları sakat kalmış, sakat çocuklara bakmak zorunda kalmış birde. Bütün dünyanın gözünün içine baka baka dünya kadınlar günü kutluyorlar mesaj yayınlıyorlar” dedi.

Toplumda kız çocuğu olanlara karşı tepkiler olduğunu belirten Bulut, Peygamber efendimizin müjdesini hatırlattı, “Peygamberimiz bir kimsenin üç kız çocuğu olursa, onları da güzelce yetiştirir evlendirirse cennette bana komşu olacak, diye müjde vermiştir. Bugün ülkemizde bile kız çocuğu olduğu zaman bazı erkekler burun kıvırıyor, bazı kayınvalideler ya bir erkek çocuğu doğurmadı diye gelinine laf ediyor. Halbuki bu siparişle olacak bir şey değil. Allah'ın emridir, Allah'ın ol demesiyle olacak bir şeydir.” 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35