banner25

Hayallerindeki Üniversitelerle BÜTEF’te Buluştular

Başakşehir Belediyesi, BÜTEF (Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı) ile öğrencileri hayallerini kurdukları üniversitelerin temsilcileriyle bir araya getirdi.

Hayallerindeki Üniversitelerle BÜTEF’te Buluştular
 Üniversiteler hakkında merak edilen tüm soruların yanıt bulduğu fuar, Başakşehirli üniversite adaylarından yoğun ilgi gördü.

 

Başakşehirli üniversite adayları, BÜTEF’de hayallerini kurdukları üniversitelerin temsilcileriyle buluştu. Başakpazar Fuar ve Sergi Alanı’nda bu yıl altıncısı düzenlenen Başakşehir Üniversiteler Tanıtım ve Eğitim Fuarı (BÜTEF)’in açılışı öğrencilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Yurtiçi ve yurtdışından devlet ve özel üniversitelerin de aralarında bulunduğu 52 eğitim kurumunun katıldığı fuarın açılışı, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcıları Muammer Çınar ve Mehmet Tayip Tanrıkulu ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz tarafından yapıldı.

 

Bilginin güç olduğunu unutmayın


Fuarın açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, günümüzde en büyük gücün bilgi olduğuna işaret ederek, “Hem Türkiye’de hem de dünyada söz sahibi olabilmeniz için Türkiye’nin ve dünyanın geleceğini çok iyi okumanız gerekir. Bunun için bilgiye ihtiyaç vardır. Bilginin güç olduğunu unutmayın. Gençler, sizleri seviyoruz ve sizlere güveniyoruz. Ufkunuz açık, geleceğiniz aydınlık olsun” dedi.

 

Hedeflerinizi sınırlandırmayın


Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Muammer Çınar ise, gençlere yönelik Living Lab, Bilgievleri ve Spor Parkları gibi çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini belirterek şunları söyledi: “Sevgili kardeşlerim, ufkumuzu hedefimizi geniş tutmalıyız. İmkânlarınızın sınırlı olması hedeflerinizi sınırlamamalıdır. Hedefleri büyük olan insanlar, büyük işler başarırlar. Endişe ve heyecana kapılmadan sınavda başarılı olacağınıza inanıyorum”.

 

Keyif alacağınız bir alan belirleyin


Gençlere son olarak Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin seslendi. Gençlere önemli tavsiyelerde bulunan Kaymakam Tekin, “Kesinlikle sınav stresine girmeyin. Önünüzde uzun bir hayat olduğunu unutmayın ve keyif alacağınız bir alanı belirleyin, keyif alarak üniversite okuyun. Üniversiteleri sadece iş bulma, meslek edinme aracı olarak görmeyin. Siz donanımınızı, bilginizi ve görgünüzü artırın. Biz her zaman ve her yerde size destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Öğrencilerden BÜTEF’e tam not


BÜTEF, Başakşehirli öğrencilere hayallerindeki üniversitelerin temsilcileriyle aynı çatı altında ulaşma imkânı sundu. Üniversitelerin stantlarını bir bir gezerek merak ettikleri her konuda bilgi sahibi olan gençler, üniversiteleri yakından tanımalarının yanı sıra uzman eğitimci ve akademisyenlerden de rehberlik hizmeti aldılar. Eğitim kariyerlerini doğru yönlendirmek adına çok önemli bilgilere ulaştıklarını belirten gençler, aynı gün içinde çok sayıda üniversite temsilcisiyle görüşme fırsatı yakaladıkları için kendilerini şanslı hissettiklerini söyledi.

 

Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi öğrencisi Hilal Karaer, “Güzel bir organizasyon oldu. Burada bulunmak bir şans. Üniversiteleri tanımak adına gayet faydalı oldu. Başakşehir Belediyemize çok teşekkür ederim” dedi.

 

Fuara geçen yıl da geldiğini belirten TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi öğrencisi Metin Çetin şunları söyledi: “Bu sene tekrar geldim. Genel olarak bölümler hakkında bilgi aldık. BÜTEF sayesinde kafamda tercihler şekillenmeye başladı.” 

 

Bahçeşehir İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Adem Yaşar Güner de, ilk defa geldiği BÜTEF’in tercih yaparken kendilerine hayli faydalı olacağını söyledi.

 

Başkan Kartoğlu’na gençlerden yoğun ilgi


Öğleden sonra fuarda gençlerle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Eskiden gençlerimiz kapı kapı üniversiteleri dolaşıyorlardı. Başakşehir Belediyesi olarak tüm seçkin üniversitelerimizi her yıl gençlerimizle buluşturuyoruz. Bu yıl 6’ncısını düzenlediğimiz BÜTEF ile gençlerimizin tercihlerini doğru yapabilmesini hedefliyoruz” dedi.

 

Başkan Kartoğlu, fuar alanında gençlerle ve BÜTEF’e katılan eğitim kurumlarının temsilcileriyle sohbet etti. Kartoğlu, kendisine yoğun sevgi gösterilerinde bulunan öğrencilerle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Başkan Kartoğlu, üniversite adaylarına yeni ufuklar açan fuara katılan tüm eğitim kurumlarına sertifika verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35