banner32

Gençlik Oyunları'nda Mehmetçik unutulmadı

Gençlik oyunları futbol turnuvası ile başladı. İlk maçta futbolcular, Afrin’deki şehitlerin anısına ve Mehmetçiğe destek amacıyla, “Kalbimizle, duamızla kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız” pankartıyla sahaya çıkarak duygulu anlar yaşattı.

Gençlik Oyunları'nda Mehmetçik unutulmadı
 Başakşehir Belediyesi, ilçe genelindeki liselerde eğitim gören öğrencilere sporu aşılamak, yetenek ve becerilerini gözlemleyerek kendilerini geliştirebilecekleri branşlara yönlendirmek amacıyla başlatılan “Gençlik Oyunları Festivali” futbol müsabakası ile başladı. Müsabakalarda okullar dört grupta toplam 14 takım olarak yarışacak.

 

İlk maç için heyecanla sahaya çıkan oyuncular Afrin’deki şehitlerin anısına ve Mehmetçiğe destek amacıyla, “Kalbimizle, duamızla kahraman Mehmetçiğimizin yanındayız” pankartıyla çıkarak izleyicileri duygulandırdı. Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi ve Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi arasında geçen ilk mücadelede 11-1 skoru ile gülen taraf Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi oldu.

 

Mücadele dört gurupta gerçekleşecek


İki hafta sürecek müsabakaların A gurubunda; Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi, Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi ve TOKİ Aliya İzzetBegoviç İmam Hatip Lisesi, B gurubunda; Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi, İBB Yavuz Sultan Selim İmam Hatip Lisesi ve TOKİ Kayaşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, C gurubunda; Borsa İstanbul Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Hacı Fatma  Gül Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, TOKİ Kayaşehir Anadolu Lisesi ve Bahçeşehir İMKB Mesleki Teknik Anadolu Lisesi yer alırken, D gurubunda; Başakşehir Mesleki Teknik Anadolu Lisesi, Başakşehir Anadolu Lisesi, Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi ve Emin Saraç Anadolu İmam Hatip Lisesi kıyasıya mücadele edecek.

 

Şubat ayının sonunda bitecek maçlar sonrasında guruplarında birinci sırayı alan takımlar final müsabakalarında oynamaya hak kazanacak. A gurubu birincisi ile C gurubu birincisi maç yaparken B gurubu birincisi ile de D gurubu birincisi mücadele edecek. Müsabaka tarihleri maçların oynandığı haftalara göre bildirilecek.    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35