banner32

Eğitim Bir-Sen’li öğretmenler iftarda buluştu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir-Sen) Başakşehir İlçe Temsilciliği üyeleri düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Başakşehir Akşemsettin Ortaokulu Bahçesinde gerçekleşen iftar programına 2 bin kişi katıldı.

Eğitim Bir-Sen’li öğretmenler iftarda buluştu
 İftar programına; Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Eğitim Bir-Sen Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak, Eğitim Bir-Sen İstanbul 1. No’lu Şube Müdürü Ferhat Öztürk, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Paşali Beşli ve çok sayıda sendika üyesi katıldı.

 

Başakşehir Belediyesi’nin destekleri ile Eğitim Bir-Sen Başakşehir Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programı Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

 

“YAPTIĞIMIZ İŞİN ADI DEĞERLER SENDİKACILIĞIDIR”


Programda ilk sözü alan Eğitim Bir-Sen Başakşehir Şube Başkanı Tuncay İncebacak, “Eğitim Bir-Sen Başakşehir olarak 2009 yılında kurulduğumuzda 150 civarında üyemiz varken Mayıs ayı itibariyle bin 640 üyeye ulaştık.  Başakşehir’in şuan en büyük sivil toplum örgütü olma onuruna sahibiz. Yaptığımız sendikacılığın anlamını biz sadece ücret sendikacılığı olarak adlandırmıyoruz.  Yaptığımız işin adını değerler sendikacılığı olarak adlandırıyoruz. Değerlerimiz her şeyin önünde gelir” dedi.

 

İncebacak, sendika bünyesinde yapılan çalışmaları ise şöyle özetledi, “İHA ile birlikte yaptığımız yetim projemiz var. Suriye’den gelen kardeşlerimize ensar olduk. Halep için un kampanyası düzenledik. 14 tır unu Halep’te ki kardeşlerimize gönderdik. Başörtü meselesinin çözümü için 12 milyon 300 bin imza topladık.”

 

Eğitim Bir-Sen İstanbul 1. No’lu Şube Müdürü Ferhat Öztürk yaptığı konuşmada, “Eğitim Bir-Sen camiası olarak Ramazan ayının 24’ünde ya da 25’inde İstanbul 1. No’lu şube olarak Mescidi Aksa’da da bir iftar gerçekleştireceğiz” bilgisini paylaştı.

 

“15 TEMMUZ’DA KATİL SÜRÜSÜ ÖLÜM OLARAK ÜSTÜMÜZE YAĞDI”


Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, “Geçen sene aynı manevi atmosferde ibadetlerimizi yaptık, kıbleye yöneldik. Ülkemizin birliği beraberliği, ümmetin dirliği ve birliği, İslam dünyasının içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için dualar ettik. Fakat 15 Temmuz’da bizimle birlikte aynı kıbleye yönelmiş, bizimle birlikte aynı duaları ettiğine inandığımız, çocuklarımızla birlikte askerlik yapan katil sürüsü gökyüzünden ölüm olarak üstümüze yağdılar. Ağır silahlarımızla bize saldırdılar. Gelecekle ilgili planlarımızı altüst etmeye çalışan katil sürüsü sizin yetiştirdiğiniz kişiler değildi. Kendi evlerinde okullarında yetiştirdikleri kişilerle bu ülkenin geleceğine karabasan gibi çöktüler. Sizin öğrencileriniz öğrenciler dünyanın en büyük havalimanı yapmak için, Türkiye’nin önünü açmak için çalışıyor. Rabbim bu alçak sürüsüne fırsat vermesin. Bu anlamda Ramazan, ülkemiz üzerine kurulmuş tuzakların son bulduğu bir ay olmasını diliyorum.”

 

Niğde İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanan Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir’de programda bir selamlama konuşması gerçekleştirdi. 

 

Akdemir, “10 yıl Milli Eğitim’de çalışmış bir meslektaşınız olarak 7,5 yıl Başakşehir Belediyesi’nde çalışma tecrübem oldu. Sizlerde birlikte çalışmak büyük bir keyifti. Eğitimin ne denli önemli olduğunun bilincinde olan birisi olarak olabildiğince işbirliği içerisinde çalışmaya gayret ettik. Yetişemediğimiz yerlerde olduysa haklarınızı helal etmenizi istiyorum. Benden yana helal olsun, Allah’a emanet olun” dedi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35