banner25

“Dünyanın Şefkatli Bir Dokunuşa İhtiyacı Var”

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi’nin (BAKMER) “Aile Huzuru ve Şiddetsiz İletişim” seminerinde konuşan Psikolog-Yazar Şeyda Betül Kılıç, “Dünyanın şiddetsiz ve şefkatli bir dokunuşa ihtiyacı var” dedi.

“Dünyanın Şefkatli Bir Dokunuşa İhtiyacı Var”
 Başakşehir Belediyesi ve BAKMER’’in ‘Bilinçli Aile İdeal Toplum Söyleşileri’ kapsamında ortaklaşa düzenlediği “Aile Huzuru ve Şiddetsiz İletişim” semineri, Başakşehirli ailelerden büyük ilgi gördü. Psikolog-Yazar Şeyda Betül Kılıç, Kayaşehir Kültür ve Yaşam Parkı’nda gerçekleştirilen seminerde şiddetin nedenlerini ve şiddet türlerini sinevizyon eşliğinde detaylarıyla anlattı.

“Savaşlar önce iki insan arasında başlıyor” 

Kılıç, asıl büyük şiddetin insanın kendi kendine gösterdiği şiddet olduğunu belirterek şöyle konuştu; “Dünyamız maalesef her alanda giderek yıkıcı, şiddet merkezli bir noktaya doğru ilerliyor. Savaş dediğimiz şey yalnızca iki ülke arasında oluyor gibi görünüyor ama aslında önce iki insan arasında başlayıp sonra yayılıyor. Dünyanın şefkatli bir dokunuşa ihtiyacı var.”

“İletişimden asla vazgeçmeyin”

Şiddetin herhangi bir olayı çözmediğinin altını çizen Psikolog-Yazar Şeyda Betül Kılıç, “Örneğin çocukların yapmasını istemediğimiz davranışları engellemek için onlara şiddet gösterdiğimizde aslında çocuk orada bir şeyleri kaybetmekten ya da rencide olmaktan korktuğu için o fiilinden vazgeçiyor veya vazgeçmiş gibi davranıyor. Ama bu durum asla kalıcı olmuyor. Hoşlanmadığımız durum ne olursa olsun iletişimden ve konuşarak anlaşmaktan asla vazgeçmeyin” diye konuştu. 

İlgiyle takip edilen program Psikolog-Yazar Şeyda Betül Kılıç’ın “Evlilikte pozitif iletişim” ile “Hayatı 12’den yakala” isimli kitaplarını okuyucuları için imzalamasının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35