banner32

Dünya İzcilik Teşkilatı (WOSM) Başakşehir'deydi

Her yıl farklı ülkelerde düzenlenen ve 30 ülkeden 60’a yakın yöneticinin katıldığı Dünya İzcilik Teşkilatı (WOSM) toplantısı bu yıl İstanbul Başakşehir’de düzenlendi.

Dünya İzcilik Teşkilatı (WOSM) Başakşehir'deydi
 Dünya İzcilik Teşkilatı Başkanı Craig Turpie,” Türkiye İzcilik Federasyonu gerek Ortadoğu’da gerek Balkanlar’da izcilik ateşinin daha gür yanması için büyük başarılar elde etmiş ve bölgede önemli bir konuma sahip olmuştur” dedi.

 

Dünya İzcilik Teşkilatı Başkanı Craig Turpie, Genel Sekreter ve bölge direktörlerinden oluşan kurul, Başakşehir Şamlar Tabiat Parkı 6. kapıdaki İzcilik Kampı’nda bir araya geldi.

 

30 ülkeden 60'a yakın üst düzey yöneticinin katıldığı ziyarette Dünya İzcilik Teşkilatı Başkanı Craig Turpie izciliğin öneminden bahsederek, “ İzcilik, dünyanın en büyük üniformalı gençlik hareketidir. Bizlerde dünyanın her bir köşesinde izcilik ateşinin sürekli yanması için çalışıyoruz. Bu alanda en büyük destekçilerimizden birisi de Türkiye İzcilik Federasyonu'dur. Türkiye İzcilik Federasyonu gerek Ortadoğu’da gerek Balkanlar’da izcilik ateşinin daha gür yanması için büyük başarılar elde etmiş ve bölgede önemli bir konuma sahip olmuştur” dedi.

 

Kamp ateşinin etrafında sürdürdüğü konuşmasında Türkiye'de bulunan kampların dünyadaki en iyi kamplar arasında bulunduğunu belirten Turpie, " Bugün de böyle güzel bir kampta bizi misafir eden Türkiye İzcilik Federasyonu'na ve Başakşehir Belediyesi'ne teşekkürlerimi iletiyor ve bu tip kampların kurulması için emek veren herkese minnetlerimi sunuyorum." diyerek sözlerini sonlandırdı.

 

2018 yılının en iyi izci kampı Başakşehir’de

 

Her yıl farklı bir izci kampını dünyada örnek kamp olarak seçen Dünya İzcilik Teşkilatı, doğası, konumu ve izcilik faaliyetleri kapsamında 2018 yılının örnek kampı olarak Başakşehir Belediyesi İzci Kampı'nı seçti. Kurul üyeleri kamp ateşi sonrasında kampı dolaşarak Başakşehir’den ayrıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35