banner32

Dombıra’nın bestecisi Sultanbekov, Başakşehir’de

Dombıra’nın bestecisi Arslanbek Sultanbekov, Başakşehir’de milli irade nöbetine katılarak ilçe sakinlerine destek verdi.

Dombıra’nın bestecisi Sultanbekov, Başakşehir’de
 FETÖ Terör örgütünün gerçekleştirdiği darbe girişiminin ardınlar meydanları boş bırakmayan Başakşehir, Milli irade nöbetini sürdürüyor. Başakşehir Milli irade nöbetine Kuzey Kafkasya kökenli Nogay Halk Müziği sanatçısı, Dombıra'nın yazarı Arslanbek Sultanbekov’dan destek geldi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın ev sahipliğinde devam eden milli irade nöbetine Ak Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel, Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Necati Işık, Hür Dava Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Kaya, Yazar Demet Tezcan ve Başakşehir STK Temsilcileri de katıldı.

 

‘Türkiye ile biriz ve beraberiz’


Başakşehirliler STK Temsilcilerinin de katılımıyla ellerinde Türk bayraklarıyla Sular Vadisi’nde programın yapılacağı Başakşehir Fatih Terim Stadyumu Otoparkı’na yürüdü. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan gece de Başakşehirlilere hitaben bir konuşma gerçekleştiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal sahneye Arslanbek Sultanbekov ile birlikte çıktı ve şunları kaydetti, “Baktık ki tüm basın Türkiye’den bahsediyor. Ülkemizin dostları seviniyor, düşmanları üzülüyor anladık ki bir tarih yazmışız. Bundan sonra daha güçlü bir Türkiye diyeceğiz. Bugün burada olan Sultanbekov kardeşime teşekkür ediyorum. Sanatçılar halkın nabzını tutan insanlar. Onun parçası da bizim için önemlidir.”

 

Milli irade nöbetine katılan sanatçı Arslanbek Sultanbekov, “Beni davet eden Başakşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Türkiye’nin tüm Türk ve İslam dünyası için çok önemli bir ülke.  Biz Türkiye ile beraberiz, biriz” diyerekDombıra parçalarını seslendirdi.

 

‘Ümmet olduğunuzu tüm dünyaya gösterdiniz’


Ak Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Necati Işık, darbe girişimi gecesini şu cümlelerle anlattı “15 Temmuz gecesi olduğu gibi bu gecede Başakşehir bir destan yazıyor. O gece il Başkanlığımız bastılar ama yiğit kardeşlerimiz tarafından bertaraf edildiler. Yiğit evlatlarımız annelerimiz sokaklara koştular ve şanlı bir destan yazdılar. Öyle bir başkomutanımız var ki birkaç saat önce ölümden dönmüş olmasına rağmen hala millet diyor hala ümmet diyor ve bizlere yol gösteriyor. Böyle bir yiğidi bizlere verdiğin için rabbimize binlerce şükürler olsun.”

 

Hür Dava Partisi Başakşehir İlçe Başkanı Orhan Kaya, “Sizler ümmet bilinciyle hep birlikte meydanlara çıktınız ümmet olduğunuzu tüm dünyaya gösterdiniz. Hükümetimizin yerinde kararları ve müdahaleleri ile bu hayasızları yenilgiye uğrattı. Bizlere bu günleri gösteren rabbimize şükürler olsun. Bizler darbe girişimi gecesi parti olarak en kritik noktaların düşmemesi için tabanımızı sevenlerimizi oralara sevk ettik ve bildiğiniz gibi ilk şehidimizi de Boğaziçi Köprüsü’nde verdik. Rabbim birliğimizi bozmasın” dedi.

 

‘Meydanlar ezilen Müslüman ülkelere umut veriyor’


Programa katılarak Başakşehirlilere seslenen Yazar Demet Tezcan şunları dile getirdi, “Rabbim bize dünya Müslümanlarına karşı sorumluluklarınızı hatırlattı.  Yeni ödevler verdi. 15 Temmuz’la birlikte biz yine Tüm dünyaya öğretmenlik yapamaya devam ediyoruz. Darbeler çocuklara acımıyor, darbeler anne babalara acımıyor. 15 Temmuz’da şehitlerimiz tarih yazdılar. Bizler tarih kitaplarında nene hatunlarını okuduk ve o gece gösterdi ki nene hatunlar bu çağda da içimizde yaşıyor. O gece ellerindeki son kozlarını oynadılar ve yıkılmadığımızı gördüler. Dünyaya diriliş dersi verdiğimizi gördüler. Yeni planlarla üzerimize gelmeye devam edecekler. Biz diz çöktüremedikleri tek ülkeyiz. Çünkü biz diz çöktürdükleri ülkelerin umutlarıyız. Bu meydanları küçümsemeyin bu meydanlar ezilen Müslümanlara umut veriyor.”

 

Başakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri de şiirleri ile geceye renk kattı.


Kaynak: İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35