banner29

Bilgievi resim kulübü eserlerini sergiledi

Başakşehir Belediyesi bünyesinde eğitim veren bilgievlerinin öğrencileri sanatın her alanıyla ilgilenmeye, yeteneklerini sergileme devam ediyor.

Bilgievi resim kulübü eserlerini sergiledi
Altınşehir Bilgievi’nde düzenlenen sergide resim kulübü öğrencilerinin eserleri sergilendi. Birlik beraberlik üzerine vurgu yapılan sergide, Cevdet Kılıçlar, Akif İnan, Güvercintepe, Necdet Yıldırım, Altınşehir ve Şahintepe Bilgievi resim öğrencilerinin 31 adet eseri yer aldı.

‘Rakip değil, ekip işi’

Bilgievi sergisinde “Rakip değil ekip’’ olmanın önemi vurgulandı. Eseri bulunan öğrenciler sergi sayesinde bir araya gelerek kaynaştılar. Ayrıca geçtiğimiz yıl Necdet Yıldırım Bilgievi’nde öğrenci olan, Urfa Ceylanpınar’a taşınan resim öğrencisi Yusuf Aldır da sergiye resim göndererek arkadaşlarına destek verdi.

Resim sergisi 1 hafta boyunca gezilebilecek.

Cemil Meriç Bilgievi öğrencileri ebru sergisini gezdi

Başakşehir Bilgievi öğrencileri sanatsal faaliyetlerine bilgivi dışında da usta ressamların sergilerini gezerek perçinleştiriyor.

Cemil Meriç Bilgievi ebru kulübü öğrencileri bu kapsamda Dolmabahçe Sanat Galerisi’nde Ebruzen Firdevs Çalkanoğlu’nun ‘’Muhabbet’’ adlı Ebru sergisini gezdi.

Eğitmenlerinin gözetiminde 27 öğrencinin katıldığı sergiye öğrencilerin ilgisi yoğun oldu. Öğrenciler, suya açan çiçeklerin eserlerini büyük bir hayranlıkla izlediler.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35