banner32

Bilgievi öğrencileri 15 Temmuz’u duvarlara çizdi

Başakşehir Belediyesi Bilgievi öğrencileri Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) hain darbe girişimini unutturmamak için o gece yaşanan olayların resimlerini duvarlara çizdi.

Bilgievi öğrencileri 15 Temmuz’u duvarlara çizdi
 Başakşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Cevdet Kılıçlar Bilgievi öğrencileri 15 Temmuz Darbe Girişimini unutturmamak için duvar resimleri çizdi. Bilgievi Resim Kulübü öğrenci ve öğretmenleri tarafından hayata geçirilen çalışmada minikler, Türk milletinin destan yazdığı o geceyi duvarlara ve kâğıtlara çizdikleri resimlerle anlattı. Yapılan çalışmada öğrencilerin bir kısmı bilgievi bünyesindeki duvarlara üç boyutlu resimler çizerken daha küçük olan arkadaşları da bahçede öğretmenleri eşliğinde darbe girişimi ile ilgili hissettiklerini kâğıtlara aktardı.


Renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlik için öğrencilere kulüp bünyesinde 2 hafta boyunca 15 Temmuz Darbe Girişimi günü yaşananlar anlatıldı. Ardından 1 hafta boyunca anladıkları çizmeleri için resim dersleri verildi. Beğenilen öğrencilerin resimleri ise eğitmenlerin yardımı ile duvarlara çizildi. Çizilen resimlerin arasında Atatürk Havalimanı'nda tankın önüne yatarak durdurmaya çalışan Metin Doğan ve tankların üstüne çıkmış vatandaşların figürleri de bulunuyor.


"15 Temmuz'u çocukların gözünden göstermek istedik"

 

Başakşehir Belediyesi Cevdet Kılıçlar Bilgi Evi'nde resim öğretmenliği yapan Zafer Simsar, "15 Temmuz'u çocukların gözünden göstermek istedik. Çocukların yaptığı çalışmaları vatandaşların görmesini istedik. 1 hafta duvar boyama olmak üzere toplam 3 haftadır 15 Temmuz konusunu derslerimizde işliyoruz. Yaptıkları resimlerde görünüyor, artık baya bir içselleştirmişler ki o resimleri yapabildiler. Burada önemli olan kim ne görüşte olursa olsun darbenin kötü bir şey olduğunu göstermekti" dedi.

 

İki yıldır Cevdet Kılıçlar Bilgi Evi'nde resim kursuna gittiğini söyleyen Sena Nur Korkut, "3. Sınıftan beri resim kulübüne davam ediyorum. Büyüyünce de ressam olmak istiyorum. 15 Temmuz darbe girişimi anısına çizdik buradaki resimleri. 15 Temmuz gecesi otobüsle memleketime giderken Boğaz Köprüsü'nün üzerindeydik ve polisler bizi durdurmuştu. 15 Temmuz benim için Türkiye'nin tekrardan Çanakkale zaferinde olduğu gibi çıkması" diye konuştu.


"15 Temmuz, milletimizin gücünü anlatıyor"


İki ay önce belediyenin resim kursuna başladığını belirten Batuhan Melih Sarı, "Çizdiğim resimde bir tane tank ve o tankı engelleyen bir adam vardı. 15 Temmuz akşamı dedemle yaz tatilinden dönüyorduk. Darbe teşebbüsü başladığı anda Boğaz Köprüsü'ne gelmişiz. Dedem arabayı polislerin önüne çekmiş. Bu sırada bende arabada uyuyormuşum. Bence 15 Temmuz bizim milletimizin gücünü ve vatan sevgisini anlatıyor" şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35