banner25

Beyaz Tenli Ve Renkli Gözlü Çocuklar Risk Altında

Başakşehir Belediyesi Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER) tarafından düzenlenen sağlık konferansında konuşan Dr. Önder Aksu, “Beyaz tenli ve renkli gözlü çocuklar alerjiler konusunda genetik olarak daha çok risk altında” dedi.

Beyaz Tenli Ve Renkli Gözlü Çocuklar Risk Altında
 Başakşehir Belediyesi ile BAKMER’in işbirliği ile düzenlenen sağlık konferansları devam ediyor. ‘Çocuk Astım ve Alerjisi’ konulu seminere konuşmacı olarak Özel Elitium Tıp Merkezi’nden Dr. Önder Aksu katıldı.  Altınşehir Bilgievi‘nde gerçekleştirilen konferansta vatandaşlar çocuk alerjisi konusunda geniş bilgi sahibi oldu.

“Her on çocuktan birinde astım var”

Alerjinin sadece alerjik kişilerin değil, tüm insanların sorunu olduğunu belirten Aksu, “Alerjiyi biz çocuklarda genellikle 4 kategori de inceliyoruz. Her on çocuktan birinde astım var. Alerjik hastalıkların tedavisindeki en önemli husus hastalığın oluşmasını engellemektir yani daha çocuk doğar doğmaz ailesinde hasta olan birileri var mı yok mu diye bakıyoruz. Beyaz tenli ve renkli gözlü çocuklar genetik olarak daha çok risk altında. Eğer ailede astım hikâyesi varsa çocuk da muhtemelen risk altındadır. Diğer yandan çocukta aşırı derecede pişik oluyorsa, kulaklarının arkasında kabuklanmalar, yanaklarında kepeklenmeler oluyorsa alerjenlerle temasını azaltmazsak bu çocuklar astıma yakalanma riskine sahiptir” diye konuştu.

Büyük ilgiyle takip edilen program, Dr. Önder Aksu’nun vatandaşların sorularını cevaplamasının ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35