banner29

Başkan Yardımcısı Sinan Gül, gençlerle buluştu

Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Bedri Sinan Gül, Başakşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi ile bir araya geldi. Başakşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin ‘Tecrübe Konuşuyor’ projesi kapsamında düzenlenen program Başakşehir Living Lab Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Başkan Yardımcısı Sinan Gül, gençlerle buluştu
Başakşehir Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerinin katıldığı programın açılış konuşmasını Gençlik Meclisi Başkanı Enes Kurter yaptı. Kurter konuşmasında, “Tecrübe konuşuyor programımızın bugün beşincisinden bugün Bedri Başkanımızı ağırlıyoruz. Katılımlarından dolayı Başkan Yardımcımıza sizler ve kendi adıma çok teşekkür ediyorum. Birlikteliğimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
 
‘Hayallerimiz dünyanın değişimine ayak uydurmalı’
 
Konuşmasına kendini tanıtarak başlayan Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Bedri Sinan Gül şöyle devam etti, “Gençlik Meclisi aslında Türkiye'de yürütülen yerel gündem 21 faaliyetlerinin bir dalıdır. Birleşmiş Milletler Kalkındırma fonunun bir programıdır. Bu programın asıl amacı sürdürülebilir kalkınmadır. Yaşayan halkın katılımını sağlamaktır. Türkiye'de bu programı bir süreden beri üyedir. Gençlik meclisi, kadın meclisi gibi meclislerin Bir araya gelmesini sağlayan katılımcılıktır. Burada üretilen fikirlerin merkezi ve yerel yönetimlerin çalışmalarına katkı sağladığını görmek nasip olur.  Bu anlamda gençlik meclisi ne ve kadın meclisini çok önemsiyorum.”
 
Tecrübenin başarılar kadar başarısızlıklardan da elde edilebileceğini vurgulayan Başkan Yardımcısı Gül, gençlere önerilerde de bulundu “Öncelikle hedefimizi belirlememiz gerekiyor. Ne yazık ki pek çok arkadaşımız hedefini belirlememiş durumdadır. Hedeflerimizin ölçülebilir olması gerekiyor.  Bu hedefe ulaşma noktasında başarılı olamayabilirsiniz ama bir istikamet in iz olur.  Bu hedefle ilgili zaman zaman güncellemeler yapabilirsiniz.  Hedefim için neler yapmalıyım bunları düşünmeliyiz.  Hedeflerimin çok azına ulaşabildim ama bir istikamet sağlaması noktasında çok faydasını gördüm. Hedef için bir plan da gerekiyor. Hedefe ulaşmak için ne donanımları sahip olmam gerekiyor. Kendimi hangi konularda kendimi yetiştirmeliyim bunlara bakmak gerekiyor.  Hedefimize bizi götürecek ameli işlememiz gerekiyor. Kendi kendimizle barışık ve kendimize samimi olmamız gerekiyor.  Kendimizi kandırmamalı gerekiyor. Hangi konularda eksiğinin olduğunu kendine itiraf edebilmesi gerekiyor.”
 
Katılımcıların sorularını da yanıtlayan Başkan Yardımcısı, dünyanın hızla değiştiğini dile getirerek, “Bugünkü iletişim teknolojilerini sizlere anlatmama gerek yok, çok hızlı gelişiyor çünkü. Bugün istediğimiz bilgilere ulaşmamız teknoloji sayesinde çok hızlıdır. Bizim de bu dünyanın değişimine hem birey olarak hem toplum olarak hem ülke olarak ayak uydurmamız gerekiyor. Hayallerimizin de, hedeflerimizin de dünyanın değişimine ayak uydurması gerekiyor. Meraklı olmamız gerekiyor. Sadece merak da yeterli olmuyor bunun yanında mücadeleci yanımızın da geliştirilmesi gerekiyor.  Aynı zamanda özgüven sahibi olmamız gerekiyor” dedi.   
 
Gençlik Meclisi Başkanı Enes Kurter program sonunda katılımlarından dolayı teşekkür ederek Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Bedri Sinan Gül’e çiçek takdim etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35