banner29

Başkan Uysal güreş şampiyonlarını ödüllendirdi

Avrupa Güreş Şampiyonası’ndan gümüş madalya ile dönen sporcular başarılarını Başkan Uysal ile paylaştı. Şampiyonlar Başkan Uysal’a Yunanistan’da yapılacak Dünya Şampiyonası’nda madalya sözü verdi.

Başkan Uysal güreş şampiyonlarını ödüllendirdi
 Başkan Uysal, 24-30 Temmuz’da Bosna Hersek’te düzenlenen müsabakalarda gümüş madalya kazanan Muhammed Furkan Dursun ve Mustafa Safa Yıldırım’ı makamında kabul etti. Görüşmeye Başakşehir Güreş Derneği Başkanı Fatih Mehmet Yıldırım ve İBB Güreş Antrenörü Muhammed Sadil Bakır da katıldı.

 

Güreşçileri tebrik eden Başekşehir Belediye Başkanı Uysal; “Başakşehir sporun her alanında olduğu üzere güreşte de yüzümüzü güldürecek başarılara imza atıyor. Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına gençlerimizi bizlerde spor parklarımızda verdiğimiz eğitimlerle destekliyoruz. Şamlar’da amatör kulüplerimizin kullanımı için stad inşa ediyoruz. Yine güreşçilerimiz için Başakşehir 1. Etap’ta kapalı güreş salonu yapıyoruz. İnşallah yıl sonuna tamamlamış olacağız” dedi.

 

İBB Başakşehir Alt Yapı Spor Kulübü güreşçileri olan milliler 33 ülkeden sporcuların yarıştığı Avrupa Güreş Şampiyonası’nda ter döktü. Final müsabakalarına kalan 85 kiloda Muhammed Furkan Dursun 2. olurken, 58 kiloda Mustafa Safa Yıldırım da 2. olarak gümüş madalyayı Türkiye’ye İstanbul’a taşıdı.

 

İBB Güreş Antrenörü Muhammed Sadil Bakır; “Bu sene kendi kilolarında Türkiye’nin en iyisi olan sporcularımız uluslararası müsabakalarda derece yaparak Avrupa Şampiyonasına gitmeye hak kazandılar. 1 ay sonra Yunanistan’da yapılacak olan Dünya Şampiyonası’nda ter dökecekler. Sporcularımızın bu şampiyonadan da madalyayla döneceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal sporculara antrenör Muhammed Sadil Bakır ve Fatih Mehmet Yıldırım’ı tebrik ederek, hediye takdim etti. Genç sporcularda Başkan Uysal’a Dünya Şampiyonası’nda madalya sözü verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35