banner25

Başkan Kartoğlu’na öğretmenler gününde sürpriz

Başakşehir öğretmenleri yemekte bir araya geldi

Başkan Kartoğlu’na öğretmenler gününde sürpriz
 Öğretmenler Günü’nde Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na Edebiyat Öğretmeninden anlamlı sürpriz.


24 Kasım Öğretmenler günü dolaysıyla düzenlenen programa katılan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu’na Lisedeki Edebiyat Öğretmeni Sebahat Ulupınar Duman tarafından sürpriz yapıldı. Edebiyat öğretmeninin karşısında gören Kartoğlu, şaşkınlığını ve mutluluğunu gizleyemedi. Başkan Kartoğlu, öğretmenin gününü kutlayarak, çiçek takdim etti.


Başakşehir Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün birlikte düzenlediği programa Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Levent Binici Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları, ilçe devlet okullarında görev yapan öğretmenler ve aileleri katıldı.

 

Başakşehir Konistan’da gerçekleşen programın açılış konuşmasını yapan Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü, Öğretmenlerin varlığı ile çocukların yüzlerinin güldüğünü ifade ederek, “Çocuklarımızın ufku sizin sayesinde açılıyor. Fedakârlığınız her şeye değer. Sizin sayenizde geleceğimiz şekilleniyor” dedi.

 

“BAŞAKŞEHİR EĞİTİMİN ADRESİ OLACAK”


Öğretmenler gününü kutlayarak konuşmasına başlayan Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Biz bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olan bir ümmetin çocuklarıyız. Öğretmenler bizim baş tacımız, neslimizin mimarıdır. Medeniyetimizin öncüleridir. Geçen yıl 15 Temmuz hain darbe girişimini yaşadık. Ülkemizin bir daha böyle acılar yaşamaması için öğretmenlerimize büyük sorumluluklar düşüyor. Gençlerimizi ve çocuklarımızı daha güzel eğitmemiz daha güzel nesiler oluşturmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

Kartoğlu, Başakşehir’in eğitimin adresi olacağını belirterek, “İbn-i Haldun Üniversitemizi açtık. Başakşehir’in 2009 yılında 28 devlet okulu varken 83 devlet okulu ve toplam 212 eğitim kurumu var. Başakşehir Belediyesi olarak okullarımızın ve öğretmenlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“DİNİMİZİN İLK EMRİ OKUDUR”


Başakşehir İlçe Kaymakamı Kazım Tekin, öğretmenler gününü tebrik ederek İslam dininin eğitime verdiği öneme vurgu yaptı. Tekin, “Dinimizin ilk emri oku. Demek ki ilk emir oku olduğuna göre ilk öğretmenimiz peygamberimizdir. Biz inancımız gereği bir harf öğretenin 40 yıl kölesi düsturuna inanırız. Gazi M. Kemal Atatürk’ün kendi görevleri yanında fahri olarak kabul ettiği görev öğretmenliktir.” dedi.

 

Programda katkılarından dolayı Başakşehir Kaymakamı Tekin, Belediye Başkanı Kartoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Yılmaz’a plaket takdim edildi.

 

Başakşehirli öğretmenler Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi Sanat Yönetmeni Muhammed Yıldırır önderliğindeki akademi öğrencilerinin ezgileri eşliğinde meslektaşları ve aileleriyle güzel bir akşam geçirdi.

 

 EDEBİYAT ÖĞRETMENİ BAŞKAN KARTOĞLU’NA SÜRPRİZ YAPTI


Başkan Kartoğlu’nun edebiyat öğretmeni geceye sürpriz yaparak katıldı. Başkan Kartoğlu’nun Küçükçekmece Söğütlüçeşme Lisesi’nde ki edebiyat öğretmeni olan Sebahat Ulupınar Duman programa katılarak Başkan Kartoğlu’na sürpriz yaptı.

 

Duman’ı karşısında gören Kartoğlu öğretmenine teşekkür ederek, çiçek takdim etti. Duman, Başkan Kartoğlu’nun okuduğu lisenin koşulları en zor okullardan birisi olduğunu ifade ederek, “Böylesi zor şartlarda yetişerek Belediye Başkanı olması öğrencimin ne kadar başarılı olduğunu gösterir. Bu bizlerinde gurur kaynağıdır. Yeni görevinde başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Ercan
Ercan - 6 yıl Önce

Kaymakam beyin dikkatine. İstanbul Kayaşehir Özel Uğur Kurs ve Etüt Merkezi İlçe Milli Eğitim tarafından desteklenmekte ve korunmaktadır. Ruhsatsız küçük bir büfeye bile müsade edilmez iken 1200 öğrencili ruhsatsız kaçak kurs ve etüt İstanbul'un merkezinde pervasızca işletiliyor. Ve yetkili devlet kurumları seyirci kalıyor. Acaba ne gibi çıkarları var bilemiyoruz. Ama kanunsuz bir durum olduğu kesindir. Devletten maaş al, devletin kanunlarını uygulama ve görevi kötüye kullan. Bu durumu vatandaşlar olarak kabul etmiyoruz ve kamuoyuna duyuruyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner34

banner35