banner25

Başkan Kartoğlu ve ‘Robot Rıfkı’ gençlerle buluştu

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Hayalinizdeki Başakşehir” söyleşileri kapsamında liseli gençlerle bir araya geldi.

Başkan Kartoğlu ve ‘Robot Rıfkı’ gençlerle buluştu
 Başkan Kartoğlu, sahnede Başakşehir Belediyesi Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen “Robot Rıfkı” ile sohbet etti.

 

Başakşehir Akif İnan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen “Hayalinizdeki Başakşehir” buluşmasına Başakşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Serkan Çelik, Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi, Okul Müdürü Mehmet Lale, okul öğretmenleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

 “Living Lab’a gidin ufkunuz genişlesin”

 

Söyleşiye kendi hayatıyla ilgili bilgiler vererek başlayan Başkan Kartoğlu, öğrencilere; okul hayatları boyunca sadece derslere değil, kendilerini hayata hazırlayacak konulara da yoğunlaşmalarını tavsiye etti. Kartoğlu, “Sizi diğerlerinden ayıran +1’iniz mutlaka olsun. Kendinize ekstra hedefler belirleyin. Ülkemizin kalkınması için katma değeri yüksek ürünler geliştirmemiz lazım. İlçemizde yeni projeler geliştirmeniz için Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’miz var. Orayı mutlaka görün. Öte yandan Gençlik Oyunları Festivalimiz başlıyor. Oradaki yerinizi de mutlaka alın” dedi.

 

“Siz de robot tasarlayabilirsiniz”

 

Başkan Kartoğlu, teknolojinin öneminden söz ettiği sırada sahneye gelen “Robot Rıfkı” ile bir süre sohbet etti. ‘Robot Rıfkı’nın yazılımının Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirildiğini dile getiren Kartoğlu, “Living Lab’de ‘Rıfkı’ gibi çok robotumuz var. Sizler de robotik takımımıza girebilir ve kurslara katılıp böyle robotlar tasarlayabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

 

“İki büyük kütüphane geliyor”

 

Kayaşehir Pazar’ın karşısında ve 4. Etap’ta olmak üzere iki ayrı kütüphane ve kitap cafe’nin yapıldığının hatırlatan Başkan Kartoğlu, “Böylelikle ilçemizdeki kütüphane eksikliğini en kısa zamanda gidermiş olacağız” diye konuştu.

 

Başkan Kartoğlu’nun okul öğrencilerinin görüşlerini dinleyip sorularını cevapladığı program, Kartoğlu’na plaket takdiminin ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35