banner29

BAŞKAN KARTOĞLU: “GENÇLER HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE”

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya geldi. Gençlerin merak ettiği soruları cevaplayan Başkan Kartoğlu, “Bu okula geldiğimde evime gelmiş gibi hissediyorum. Sanki bu okul benim kankalarımla dolu gibi” dedi.

BAŞKAN KARTOĞLU: “GENÇLER HER ZAMAN GÜNDEMİMİZDE”

“Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşileri kapsamında Başakşehirli gençlerle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin merak ettiği tüm soruları yanıtladı. Program öncesinde izletilen Başakşehir Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi ve Başakşehir Belediyesi tanıtım filmleri gençler tarafından beğeniyle karşılandı.

“Evime gelmiş gibi hissediyorum”

Borsa İstanbul Başakşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Kartoğlu, “Bu okula geldiğimde evime gelmiş gibi hissediyorum. Sanki bu okul benim kankalarımla dolu gibi” dedi. Başkan Kartoğlu, kendilerini geliştirmeleri yönünde tavsiyeler verdiği gençleri Başakşehir Belediyesi’nin tüm imkânlarından faydalanmaya davet etti. İmkânlardan faydalanmak ve yeniliklerden haberdar olmak için telefonlarına Başakşehirli uygulamasını indirmelerinin yeterli olduğunu söyledi.

“Gençlerle ilgili her gün bir projemiz var”

“Gençlerle alakalı nasıl bir seçim kampanyanız var?” sorusunu yanıtlayan Başkan Kartoğlu, “Gençlik merkezi, kütüphaneler, millet kıraathaneleri bütün mahallelerde gençlerle buluşturmak istiyorum. Ama gençler benim için her zaman önemli. Onlarla ilgili her gün bir projemiz var, her günün gündemi gençler” ifadelerini kullandı.

Başkan Kartoğlu’ndan öğrenicilere hediye

Başkan Kartoğlu, söyleşide Başakşehir’le ilgili sorular sorarak, 5 öğrenciye basketbol, voleybol topu ve masa tenisi raketi verdi. Öte yandan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü taraftarı 6 öğrenciye forma ve 120 kişilik maç bileti hediye etti. Laboratuvar yenileme, kütüphaneye kitap desteği gibi istekleri de geri çevirmeyerek okul yönetimleriyle konu üzerine istişare edeceklerini söyleyen Başkan Kartoğlu, eğitim konusunda gençlere her türlü desteği vereceklerini sözlerine ekledi.  

KAYNAK:İstanbul Times Haber Ajansı (İTHA)

Hüseyin ÇETİNER

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35