banner32

Başakşehirli Öğretmenler İftarda Bir Araya Geldi

İki bini aşkın Başakşehirli öğretmen aileleri ile birlikte iftarda bir araya geldi. İftar programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı temsilen Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş katıldı.

Başakşehirli Öğretmenler İftarda Bir Araya Geldi
 İbb Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu bahçesinde düzenlenen iftar programına; Eğitim Bir Sen Başakşehir İlçe Başkanı Tuncay İncebacak, İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, Milli Eğitim İstanbul Şube Müdürü Osman Haşlak, Bakırköy, Bağcılar ve Güngören Eğitim Bir Sen İlçe Başkanları Acem Yıldırım, Mükremin Köse ve Emin Erdoğan, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Basri Akdemir, AK Parti Meclis Üyesi Ahmet Melik, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Şube Müdürleri, Mahalle Muhtarları, Kurum ve Okul Müdürleri ve Eğitim Birsen Başakşehir üyeleri ile yakınları katıldı.
 
‘Öğretmenler bu ülkenin geleceğidir’

Dualarla açılan iftar protokol konuşmaları ile devam etti. Programda selamlama konuşması gerçekleştiren Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş sözlerine dua ederek başladı. Başkan Yardımcısı Dikbaş, “Ramazan ayı Allah’ın Kuran’ı Kerim’i indirdiği ve Efendimizin de Peygamberliği ile müşerref olduğu bir ay. Siz bu ülkenin oruçlu insanlarının iftarısınız. Siz bu ülke üzerinde oynanan oyunların ve aynı zamanda kara bulutların dağıtıcısı olan rüzgârısınız. Siz aydınlık olan yarınların, bu ülkenin ufkunun geleceğisiniz. Siz olmazsanız bu ülkenin yarını asla olmayacak. Başakşehir için ne kadar değerliyseniz, İstanbul içinde o kadar değerlisiniz, İstanbul için ne kadar değerliyseniz ülkemiz için o kadar değerlisiniz. Ülkemiz için ne kadar değerliyseniz Filistin için o kadar değerlisiniz. Ortadoğu, Suriye için o kadar değerlisiniz. Hâsılı siz İslam dünyasının geleceğisiniz. Bu anlamda yarının çocuklarını yetiştirecek olan sizlersiniz. Ben bu duygularla Ramazan ayının hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.
 
Milli, manevi değerlerimiz her şeyin önünde

Eğitim Bir Sen’in değerler sendikacılığı yaptığının altını çizen Eğitim Bir Sen Başakşehir İlçe Başkanı Tuncay İncebacak, konuşmasında milli ve manevi değerlerin her şeyin önünde tutulduğuna dikkat çekti. İncebacak, Bizi böyle bir iftar akşamında buluşturduğu için Rabbime Hamd-ü senalar ediyorum. Ramazan’ı Şerif’in tüm insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Bu güzel organizasyonda bizleri bir araya getiren Başakşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
 
‘Başakşehir’in farkı bu’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Yılmaz, ise konuşmasında şunları dile getirdi “Ben öncelikle bu muhteşem topluluğu en kalbi duygularımla selamlıyorum. İyi ki varsınız iyi ki buradasınız. Başakşehir’in farkı bu. Eğitim Bir Sen baskıcı yönetimlere karşı kutlu mücadelesini vermiştir. Bu mücadelede emeği geçen Eğitim Bir Sen’in üyesinden İlçe Başkanı’na, İlçe Başkanı’ndan Şube Başkanı’na ve Genel Başkanı’na kadar herkesi takdirle selamlıyorum. Geleceğimizi şekillendiren öğretmenlerimizle aynı sofrada bir araya gelmek dolayı çok mutluyum. Rabbim bu kutlu ayda ibadetlerimizi kabul etsin ”
 
 İstanbul 1 Nolu Şube Başkanı Ferhat Öztürk ise şunları söyledi; “Rabbim tutmuş olduğunuz oruçlarınızı kabul eylesin. Türkiye ve yurtdışındakilerin Eğitim Bir Sen’den neden çekindiklerini daha iyi görmüş olduk bugün. Bu güzel organizasyonu yapan Başakşehir İlçe Yönetimimize, Başakşehir Belediyemize sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum.”
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35