banner29

Başakşehirli Kadınlara Özel Halk Oyunları Eğitimi

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER), Başakşehirli kadınlara yönelik etkinliklerine bir yenisini daha ekledi.

Başakşehirli Kadınlara Özel Halk Oyunları Eğitimi
 Yüz kişinin katılımıyla başlayan Halk Oyunları Eğitimi ile kadınlar, hem öğreniyor hem eğleniyor.

Başakşehir Kadın Aktivite Merkezi (BAKMER)’in kadınlara özel düzenlediği Halk Oyunları Eğitimi renkli görüntülere sahne oluyor. Salı günleri hariç her gün verilen eğitimlerle kadınlar Diyarbakır, Trabzon ve İzmir yöresi halk oyunlarının inceliklerini öğreniyor.

“8 Mart için hazırlanıyoruz”

On yıllık Halk Oyunları Eğitmeni Yasemin Sarı, BAKMER’li kadınlara Diyarbakır yöresi, Karadeniz Yöresi (Trabzon) ve İzmir Yöresi (Zeybek) eğitimleri verdiğini belirterek, “Salı günleri hariç her gün derslerimiz oluyor. Şimdilik yüz katılımcımız var. Herkesi bu aktiviteye katılmaya davet ediyoruz. Böylelikle hem sosyalleşiyorlar hem de fiziksel olarak zinde kalıyorlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için bir proje hazırlıyoruz” diye konuştu.

Başakşehirli kadınlar da BAKMER’de başlayan halk oyunları eğitiminden duydukları memnuniyeti dile getirerek Başakşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Tuğba Şahin 

“Halk oyunlarına her zaman ilgim vardı ama ortam bulamıyordum. Bizlere bu imkânı verdikleri için BAKMER’e ve Başakşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum. Kısa sürede bu kadar koreografi öğrenebileceğimizi düşünmüyordum. Çevremdeki herkes bizden görüp özeniyor ve keşke biz de Başakşehir’de yaşasak da bu kurstan yararlansak diyorlar.”

Atiye Türk 

Başakşehir’de oturuyorum. Daha önce BAKMER’in başka etkinliklerine de katıldım ama halk oyunlarını çok istiyordum. Aktivite adına güzel bir etkinlik. Oynamayı zaten çok seviyordum ama bu kurs sayesinde figürleri öğreniyorum. Öte yandan bu kurs sayesinde yeni insanlar tanıdım ve arkadaş çevrem genişledi. Bu da sosyalleşmeme pozitif bir katkı yaptı.”

Serpil Genç 

“11 yıldır Başakşehir’de ikamet ediyorum. Ben aslında yüksek mühendisim, bu kursu hayatıma bir renk katması için tercih ettim. Burada hem öğreniyor hem eğleniyoruz. Yasemin Hocamız başta olmak üzere tüm ekip arkadaşlarıma, BAKMER’e ve belediyemize çok teşekkür ediyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35