banner32

Başakşehirli Gençler Tabiatla Buluşacak

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, mart ayında başlatacakları “Doğada 1 Gün” etkinliği ile gençleri tabiatla buluşturacaklarını söyledi.

Başakşehirli Gençler Tabiatla Buluşacak
 Başakşehir Final Okulları’nda gerçekleştirilen “Başakşehir’i Seviyorum Çünkü… Söyleyecek Sözüm Var” söyleşisine; Okul Kurucusu Mustafa Bilbay, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Başakşehir Living Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi’nde geliştirilen Robot Rıfkı’nın dansları ve rap şarkısıyla Başkan Kartoğlu’na eşlik ettiği program, öğrencilerden büyük ilgi gördü. 

“3. Gençlik Oyunları’na katılın”

Gençlere hayatından kesitler aktaran Başkan Kartoğlu, “Ortaokul ve liselerden yaklaşık 25 bin öğrencimizi spor ve kültür-sanatla buluşturduğumuz 3. Gençlik Oyunları başladı. Sizler de mutlaka müsabakalara katılın.” dedi.

Başakşehir Belediyesi olarak gençlere yönelik projelere hız kesmeden devam ettiklerini belirten Başkan Kartoğlu, “Şamlar Tabiat parkı 6. Kapı’da başlatacağımız ‘Doğada 1 Gün’ etkinliğimizde tohum ekmek gibi tarımsal faaliyetler hakkında bilgi sahibi olacak, midilli atları ve benzerleri ile hayvan türlerini yakından tanıyacaksınız.” diye konuştu.

Başkan’dan çay ve bilardo oynama sözü

Başkan Kartoğlu, kendisine davette bulunan bir öğrenciye birlikte çay içme ve bilardo oynama sözü verdi. Söyleşi programı, okul öğrencilerinin Başkan Kartoğlu’na çiçek takdimi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35