banner32

Başakşehir'in en iyi genç sesleri belli oldu

Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi'nin Gençlik Oyunları kapsamında düzenlediği Liseler Arası Müzik Yarışması’nda kazananlar belli oldu. ‘En iyi kadın ses’, ‘en iyi erkek ses’ ve ‘en iyi grup’ kategorilerinde sahne alan finalistler ayakta alkışlandı.

Başakşehir'in en iyi genç sesleri belli oldu
 Başakşehir Belediyesi Müzik Akademisi'nin Gençlik Oyunları kapsamında düzenlediği Liseler Arası Müzik Yarışması’nda kazananlar belli oldu. ‘En iyi kadın ses’, ‘en iyi erkek ses’ ve ‘en iyi grup’ kategorilerinde sahne alan finalistler ayakta alkışlandı.  

Başakşehir Belediyesi tarafından "Katılan Kazanıyor" sloganıyla bu yıl Gençlik Oyunları kapsamında düzenlenen kültür-sanat yarışmalarında ilk final heyecanı yaşandı. Gençleri kültür-sanat faaliyetlerine yönlendirmeyi ve yeteneklerini sergilemelerine fırsat tanımayı amaçlayan Liselerarası Müzik Yarışması’nın finali, Bahçeşehir Kültür Sanat Merkezi'nde yapıldı.

Final büyük heyecana sahne oldu

‘En iyi kadın ses’ ve ‘en iyi erkek ses’ kategorilerinde 10 öğrenci ile ‘en iyi grup’ kategorisinde 5 grubun final heyecanına Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu'nun yanı sıra öğretmenler ve arkadaşları da ortak oldu. 

Gençlerden muhteşem solo performanslar 

Yarışmanın ilk etabında solo performansları ile 5 kadın ve 5 erkek finalist sahne aldı. Arkadaşlarının yoğun tezahüratları altında sahneye çıkan genç sesler, en iyi performanslarını sergileyerek jüri üyelerinden en yüksek puanı almaya çalıştı.

Coşku grup performanslarıyla zirveye çıktı

Yarışmanın ikinci ve son bölümünde ise finale kalan 5 grup sahne aldı. Genç yeteneklerin birbirinden başarılı performansları salonu dolduran yüzlerce gencin coşkusunu zirveye çıkardı. 

Kulis ve salondaki heyecan, sonuçların açıklanmaya başlamasıyla yerini coşkuya bıraktı. Yapılan değerlendirmeler sonucunda; erkeklerde Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi’nden Veysel Aris, kadınlarda ise Birebir Çözüm Odaklı Temel Lisesi’den Şevval Karaaslan birinciliği kazandı. Yarışmada en iyi grup ödülünün sahibi Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinde oluşan Grup Metronom’un oldu. 

Birinciler ödüllerini Kartoğlu’nun elinden aldı

Yarışmada dereceye giren gençlere ödülleri Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tayip Tanrıkulu, Başakşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mahmut Yavuz, Başakşehir Belediyesi Gençlik ve Spor İşleri Müdürü Selim Çelebi ile Başakşehir Belediyesi Sanat Yönetmeni Muhammed Yıldırır tarafından verildi. 

Gençlere iki büyük kütüphane müjdesi

Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, gençlere iki büyük kütüphane müjdesi vererek şöyle konuştu: “Başakşehir gençliği en iyisine layıktır düşüncesiyle her hafta okulları geziyorum. Gençlerle buluşuyorum. Bu buluşmalarda gençlerin bizlerden en çok talep ettiği şeylerden biri kütüphaneydi. İstanbul’un en büyük millet kıraathanesi ve 75 bin kitaplık kütüphane açılış için gün sayıyor. Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesi’nin de inşaatı başlıyor. Onun da içerisinde yaklaşık 2,5 milyon kitap olacak.”

Başakşehir Belediyesi Liselerarası Müzik Yarışması’nın final programı, protokolün ve jüri üyelerinin dereceye giren öğrencilerle birlikte objektiflere poz vermesiyle sona erdi. 

Liseler Arası Müzik Yarışması’nda Dereceye Giren Öğrenciler ve Gruplar 

Erkekler Kategorisi 

1. Veysel Aris – Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi 

2. Metin Gül – Başakşehir Çok Programlı Anadolu Lisesi 

3. Alpaslan Terzioğlu – Özel İkitelli İOSB MTAL 

Kızlar Kategorisi 

1. Şevval Karaaslan – Birebir Çözüm Odaklı Temel Lisesi

2. Açelya Nal – Öğrenciden Armağan Anadolu Lisesi

3. Yeliz Tohan – İBB Yavuz Sultan Selim Anadolu Kız İHL 

Grup Kategorisi

1. Grup Metronom – Başakşehir Güzel Sanatlar Lisesi

2. Power Up – Özel Bahçeşehir Anadolu Lisesi 

3. Grup Karma – Özel Bahçeşehir Bilfen Fen Lisesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35