banner25

Başakşehir’e havuzlu cami

Başakşehir’in Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde modern konutların yükseldiği Hoşdere mevkiinde inşa edilen 2 bin 500 kişilik cami Ramazan ayında ibadete açılacak.

Başakşehir’e havuzlu cami
 Kayapark içerisinde 3 tarafı sularla çevrili cami, vatandaşlar tarafından ‘havuzlu cami’ olarak anılırken, yanına inşa edilen küçük şirin bina da kütüphane olarak hizmet verecek.

 

İstanbul’un yeni cazibe merkezi Başakşehir’de camiler de farklı konseptleriyle dikkat çekiyor. Bahçeşehir 2. Kısım Mahallesi’nde modern konutların yükseldiği Hoşdere mevkiinde inşa edilen Hayatpark Camii de bunlardan biri.  


Kayapark’ta  3 tarafı sularla çevrili cami vatandaşlar tarafından “havuzlu cami” olarak anılırken yanına inşa edilen küçük şirin bina da kütüphane olarak hizmet verecek. 2 bin 500 kişilik caminin Ramazan ayında ibadete açılacağı belirtildi.


Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, 2009 yılında kurulan ilçenin 10 mahallesinde toplam 23 cami ve 4 cem evibulunduğunu ifade ederek, “Halkımızın gelenek, görenek ve inançlarını yaşaması için elimizden gelen desteği veriyoruz. Her yıl ramazan ayı başlamadan  önce ibadethanelerimizin temizlik ve bakımlarını yapıyoruz.” dedi.


Başakşehir’de Hayatpark Camii ile birlikte toplam 4 cami inşaatının devam ettiğini ifade eden Başkan Kartoğlu, “Camiler minareleriyle şehirlerin imzasıdır.  İslam tarihi boyunca şehirler cami merkezli planlanmıştır. Dolayısıyla, camiler şehrin merkezini belirler, şehir caminin etrafında şekillenir. Çevresinde yaşanan şehir hayatı, caminin bir devamı olarak gelişir. Bölgemizde önemli yatırımları olan Emlak Konut, okul, kreş, ve sağlık tesislerinin yanı sıra 4 tane cami inşa ettirdi. Hayatpark Camii de bunlardan biridir. Emlakkonut Yatırım GYO A.Ş.’ye bölgemize kazandırdıkları eserlerden dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35