banner25

Başakşehir’e Büyük Projeler Yakışır

Başak Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, ilçede yapımı devam eden dev projelerle ilgili olarak, “Başakşehir’e büyük projeler yakışır” dedi.

Başakşehir’e Büyük Projeler Yakışır
 Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, mahalle buluşmaları kapsamında 5. Etap’ta bulunan Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Bilgievi’nde Başak Mahallesi sakinleriyle buluştu. Başkan Yasin Kartoğlu, İstanbul’un en büyük millet kıraathanesinin yakında açılacağını ve gençlik merkezinin de yapımına en kısa sürede başlanacağı müjdesini verdi.

“8 metro hattına sahip olacağız" 

Başkan Kartoğlu, ulaşım sorunlarının hızlı bir şekilde çözülmesi için gerekenlerin planlandığını belirterek, “Şimdilik ilçemizden geçen 4 metro hattı var, zamanla bu sayı 8’e çıkacak, böylelikle ulaşımla ilgili sorunlar büyük ölçüde çözülmüş olacak. Diğer yandan Halkalı-Gebze Banliyo Hattı’nın yapımı hızla devam ediyor. Bu hat tamamlandığında metro ile İstanbul Havalimanı’ndan Ankara’ya kadar direkt gitme şansı elde edeceğiz. Sağlığı da unutmadık. Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi ilçemizde yükseliyor. Yeşil alanlar konusunda da iddialıyız: Başakşehir’de kişi başına düşen yeşil alan miktarı 21 metrekareye ulaştı” diye konuştu.

İstanbul’un en büyük Spor Adası yolda

Spora ve sporculara desteklerinin sürdüğünü dile getiren Kartoğlu, şöyle konuştu: “İstanbul’un en büyük spor adası Başakşehir’de yapılıyor. Olimpiyat Stadı çevresinde 3 milyon 311 bin metrekare alana kurulacak dev spor adası; futboldan atletizme, okçuluktan biniciliğe kadar tüm spor branşlarının yapılacağı özel alanlardan oluşacak. Vatandaşların doğayla iç içe vakit geçirebileceği yeşil alanlara da sahip olacak Spor Adası’nda bisiklet ve yürüyüş parkurları yer alacak.” 

Mahalle sakinlerinin görüş ve önerilerinin tek tek dinlendiği program, Başkan Kartoğlu’nun vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner34

banner35